Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Комендантська година та заборона піротехніки: що потрібно пам'ятати про Новий рік

Комендантська година та заборона піротехніки: що потрібно пам'ятати про Новий рік
Фото: REUTERS/Valentyn Ogirenko​

Незважаючи ні на що, свято відбудеться, але війна все ж таки вносить свої корективи. kp.ua нагадує, які обмеження діятимуть по країні в ніч із 31 грудня 2022-го на 1 січня 2023 року.

Нічний режим

Насамперед слід пам'ятати, що комендантська година у новорічну ніч не скасовується. У містах і областях вона може відрізнятися за тривалістю, але вимога одна: виходити на вулицю можна тільки у разі повітряної тривоги, щоб пройти в укриття.

Нагадаємо, у столиці комендантська година з 23.00 до 5.00.

Під час комендантської години також заборонено рух приватних автомобілів та служб таксі. Виїжджати на дороги можуть лише водії, які мають спецперепустку.

Штрафів за порушення комендантської години немає. Але вас має право затримати поліція, навіть якщо при собі маєте паспорт. Знаходиться на вулиці або в громадському місці під час комендантської години можуть лише власники спецперепусток.

Відмовки: «вийшов у гості до друга» чи «хотів подивитися на ялинку» не приймаються. За військового стану нічні гуляки розглядаються як потенційні учасники ДРГ. Кілька годин, проведених у відділенні поліції, не найкраща розвага у новорічну ніч.

Без вогню та вибухів

Під час військового стану суворо заборонено використання піротехніки. Це салюти, феєрверки, петарди, свічки-феєрверки та навіть бенгальські вогні. Тобто все, що створює світловий і шумовий ефект.

За використання піротехніки покарання передбачено, причому діапазон статей та санкцій досить широкий. Вас можуть покарати:

  • за дрібне хуліганство (ст. 173 КУпАП) – штраф від 51 до 119 гривень,
  • за порушення вимог щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму або правил дотримання тиші (ст. 182 КУпАП) – штраф від 85 до 255 гривень,
  • за порушення порядку зберігання, перевезення та використання піротехнічних засобів (ст. стаття 195-6 КУпАП) – штраф від 1020 до 1700 гривень,
  • за хуліганство за Кримінальним кодексом (ст. 296 КК України) – штраф від 1700 до 34 тисяч гривень.

Зазначимо, що штрафи за хуліганство мають альтернативу: громадські чи виправні роботи за Кодексом про адміністративні правопорушення, шестимісячний арешт або до 5 років колонії-поселення за Кримінальним кодексом.

Ялинка та свічки

З відключеннями світла свічки перестали бути для нас атрибутом романтики, але може статися так, що 2023-й доведеться зустрічати разом з ними.

Пожежники нагадують

  • Свічки не можна запалювати біля ялинки, а тим більше ставити їх на ялинку.
  • На святковому столі біля свічок не повинно бути паперових серветок, виробів з синтетики, яка легко спалахує.
  • Дітей не можна одягати в костюми, які легко спалахують, і залишати одних у приміщенні, де є відкритий вогонь. Це стосується і домашніх тварин.
  • Хвою, що обсипалася з ялинки, треба відразу ж прибирати - вона миттєво може спалахнути від будь-якої іскри.