Завантажити ще

Нарікаю тебе Князем! – які незвичайні імена давали новонародженим у 2022 році

Нарікаю тебе Князем! – які незвичайні імена давали новонародженим у 2022 році
Фото: Фото Джеффа Дж. Мітчелла/Getty Images

Схоже, за словами співробітників РАГСів, незвичайні імена втрачають популярність. Звичайно, трапляються цікаві винятки, але оригінальні назви вже не в моді. А ще з'явився важливий тренд – уникнення русизмів в іменах.

Про те, які імена були популярні у 2022 році серед столичних батьків

Уникнення русизмів

На початку війни на емоційному розжаренні українці називали своїх новонароджених на честь зброї, що допомагає трощити російських окупантів – Джавеліна та Байрактар.

– Але такі «озброєні імена» більше зустрічалися у регіонах. А у столиці з'явилися на світ Еней, Гор, Світ. І дівчатка – Агапія, Теона, Даня, Міссандея (очевидно, батьки дуже великі фанати «Ігри престолів». – Ред.) та Юна, – розповіла kp.ua керівник відділу актів цивільного стану міста Київ Рада Дашутіна.

Війна поставила нові тренди і серед імен, людям все менше хочеться асоціюватись із чимось російським.

– Цього року немає імен-русизмів. Якщо раніше замість Данила просили написати Данило, то зараз наполягають саме на Данило, - каже Рада Дашутіна. – Дівчаток просили не записувати Ганнами – тільки Аннамі. Нині все навпаки.

Стало навіть популярним змінювати ім'я, щоб забрати ці русизми.

– Дівчата та хлопці по 16-18 років приходять та виправляють імена з Анна на Ганна тощо, – каже наша співрозмовниця.

Найпопулярнішими іменами у 2022 році у Києві серед дівчаток виявились: Софія, Марія, Ганна, Соломія, Анастасія, Стефанія.

А серед хлопчиків: Максим, Артем, Олександр, Марк, Дмитро, Макар та Матвій.

Стефанія стала популярна через Kalush Orchestra

У Міністерстві юстиції України також стверджують, що українські батьки віддають перевагу традиційним іменам для своїх дітей.

– Так, за перше півріччя 2022 року найпопулярнішими іменами, якими українці називали своїх новонароджених дітей, стали Ганна, Софія, Марія, Вікторія, Анастасія, Соломія, Олександра, Поліна, – повідомляє Мін'юст.

Зростання популярності імені Стефанія було помічено після перемоги українського гурту Kalush Orchestra на конкурсі «Євробачення – 2022».

Але загалом у країні креативних імен у 2022 році достатньо. Серед дівчаток це Аделіна-Джавеліна, Джавеліна, Квітослава, Дзвенислава, Червонка, Йордана, Євангеліна, Чіамада-Аделіна, Фрея, Жасмін, Хазяйка, Аріель, Зореслава та Міссі.

Батьки деяких хлопчиків вирішили назвати дитину одразу титулом – так з'явилися на світ Лорд, Граф та Князь.

А ще народжувалися Артур-Байрактар, Ян-Джавелін, Миролюб, Варфоломій, Северус, Зореслав, Мойсей, Марилуїз, Міродар, Добромир.