23 вересня
Завантажити ще

Мріє дожити до перемоги: у Львові 101-річній бабусі встановили третій кардіостимулятор

Мріє дожити до перемоги: у Львові 101-річній бабусі встановили третій кардіостимулятор
Фото: Марія Оробець уперше потрапила до лікарів 16 років тому. Фото: https://www.facebook.com/1tmolviv/posts/2785172151618239

Львівські кардіологи подарували шанс на життя 101-річній бабусі, встановивши їй третій кардіостимулятор. Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

На здоров'я Марія Оробець особливо не скаржилася, доки їй не виповнилося 85 років. Тоді жінка вперше звернулася до лікарів. До цього все життя жінка пропрацювала на полях.

– Їй діагностували AV-блокаду. Це різке зниження частоти серцевих скорочень до критичного рівня – 17-20 ударів за хвилину, – зазначають у Першому медичному об'єднанні Львова. – Консервативне лікування вже не могло допомогти, тому їй встановили кардіостимулятор.

Пристрій працює як комп'ютер та генерує електричні імпульси, які стимулюють скорочення серця. Через сім років його знадобилося замінити на нового, який перестав працювати два тижні тому. Того дня бабусі стало погано – вночі раптово почала паморочитися в голові, жінку кидало в піт.

- Вона навіть не могла підвестися з ліжка, - зазначають медики. - Зібравши останні сили, Марія покликала на допомогу. Її почула онука та викликала швидку допомогу.

У надважкому стані, з низькою частотою серцевих скорочень та критично низьким тиском та частотою пульсу медики привезли бабусю до лікарні та встановили третій у її житті кардіостимулятор.

Стан Марії покращився вже за кілька хвилин, а на третій день її виписали додому.

Мрія жінки, що вона зізналася медикам, дожити до перемоги.