Завантажити ще

Топ-чиновник Норвегії, що підтримує Путіна, заявив, що його отруїла дружина-українка

Топ-чиновник Норвегії, що підтримує Путіна, заявив, що його отруїла дружина-українка
Фото: dvokatbladet.no

Норвезький суддя Верховного суду, 67-річний Єнс Едвін Скогхой, заявив, що його отруїла дружина - 41-річна Наталія з України. Як повідомляє Dagbladet, при цьому чиновник  писав жінці СМС, у яких підтримав вторгнення РФ в Україну.

Скогхой з осені минулого року знаходиться у навчальній відпустці.  У жовтні він потрапив госпіталізований із симптомами отруєння. Аналіз крові виявив сліди знеболювального, яке він, як стверджує, не вживав із 2001 року.

Суддя вважає, що єдиним поясненням є те, що його зумисне отруїли. Скогхой впевнений, що це була його дружина Наталія, з якою він познайомився на сайті знайомств у 2018 році. Суддя розповів норвезьким ЗМІ, що висказав свої думки Наталі, після чого вона начебто втекла й перестала виходити на зв’язок.

Жінка ж в коментарі Dagbladet заявила, що звинувачення Скогхоя є неправдивими. За її словами, у судді є свої мотиви надати розголосу випадку з нібито отруєнням.

Видання наголосило, що з жовтня норвезький суддя писав дружині повідомлення з підтримкою російської агресії проти України. Так, 17 листопада він відправив Наталі декілька СМС з текстом:

"Думаю, що Путін на шляху до мети. Раніше він хотів денацифікувати Україну. Тепер він каже, що мета – десатанізувати Україну. У цьому він має рацію, але роботи багато"; "Люди з України – з пекла!"; "Сподіваюсь, що війна з Росією закінчиться тим, що Україна зникне з мапи!!!".

Скогхой підтвердив, що це його СМС. Він виправдався тим, що робив це нібито в стані "відчайдушної злості" в госпіталі.

- Звісно, повідомлення не відображають мого ставлення до українців. Вони написані чоловіком, який нездужав і був не в собі, – заявив він, додавши, що лише зараз повністю відновився після того, як потрапив у лікарню.

Наразі справу про нібито отруєння Скогхоя розслідує поліція Норвегія. Суддя у ній є потерпілим. При цьому правоохоронці не повідомляють, чи були висунуті звинувачення щодо когось.

Наталя Скогхой заявила Dagbladet, що готується також подати до суду на чоловіка, щоб він "відповів за неправдиву інформацію, яку розповів ЗМІ".

Скогхой є найстарішим суддею Верховного суду Норвегії та заступником голови. За даними Dagbladet, у майбутньому він зможе посісти посаду голови, що зробить його четвертою людиною в країні за обсягом повноважень після короля, глави парламенту й прем'єр-міністра.