Завантажити ще

Іранець зростом 65,24 см став найнижчою у світі людиною

Іранець зростом 65,24 см став найнижчою у світі людиною
Фото: guinnessworldrecords.com

До Книги рекордів Гіннеса потрапив 20-річний житель Ірану Афшин Есмаїл Гадерзаде, зріст якого становить 65,24 сантиметри. Хлопця визнали найнижчою людиною на планеті. Про це повідомляється на офіційному сайті довідника.

- Афшин - четверта найнижча людина, яка коли-небудь підтверджена «Книгою рекордів Гіннеса». Його доставили до нашого офісу в Дубаї, де протягом 24 годин тричі були проведені вимірювання, внаслідок чого була встановлена ​​точна рекордна висота. Він майже на 7 сантиметрів нижчий від попереднього рекордсмена - 36-річного колумбійця Едварда Ніньо Ернандеса, - йдеться в повідомленні.

За даними порталу Афшин Есмаїл Гадерзаде народився 13 липня 2002 року вагою 700 грамів. Нині маса його тіла сягає майже 6,5 кг. Через свій ріст хлопець не зміг відвідувати школу, але проблем у психіці та розвитку у нього немає.

– Продовження лікування та фізична слабкість мого сина – основні причини, через які він перестав навчатися, психічних проблем у нього немає, – каже батько рекордсмена Есмаїл Гадерзаде.

Афшин вміє користуватися смартфоном і писати своє ім'я, розмовляє кількома мовами. Більшість свого дня він проводить за переглядом мультфільмів. Афшин любить дивитися футбол та підтримує футбольний клуб Esteghlal в Ірані. Хлопець уміє ходити самостійно, але вулицями ходить у супроводі батьків. Сам іранець каже, що хотів би жити так, як решта людей і мріє керувати автомобілем.