Завантажити ще

Молдова готує позов проти "Газпрому" через створення енергетичної кризи

Молдова готує позов проти
Фото: Denis Sinyakov/REUTERS

Молдова подає в суд на російський "Газпром" за створення енергетичної кризи в країні та невиконання контракту. Про це повідомив віцепрем'єр Молдови Андрій Спину в інтерв'ю Deutsche Welle.

За словами міністра, через рішення Росії зменшити постачання газу Молдова змушена була купувати ресурси на ринку. Спину наголосив, що таким чином РФ порушила контракт і ігнорує свої зобов'язання. При цьому "Газпром" не попередив, що має намір розірвати або змінити умови договору.

- Ми вимагатимемо додаткових компенсацій, бо через них нам довелося перерозподілити гроші з інших сегментів, взяти кредити. Ми підписали контракт із "Газпромом" і сподівалися на цей контракт. Ми не в жовтні 2021 року, коли минув старий контракт із "Газпромом". Тоді вони могли сказати нам, що більше не хочуть підписувати з нами контракти, - розказав Спину.

При цьому він наголосив, що Молдова не платитиме за газ, який споживається у Придністров'ї, оскільки контракт не передбачає цього.

- У нас з "Газпромом" є договір, в якому зазначено обсяг газу, який має постачати нам Росія, є формула розрахунку ціни та спосіб оплати. Ми все заплатили, - зазначив чиновник.

Спину додав, що такі дії Росії призвели до енергетичної кризи не лише у Молдові, а й викликали проблеми у Європі.

Новини по темі: Газ Молдова Газпром