20 березня
Завантажити ще

Телескоп Hubble зробив яскраве фото зоряного скупчення у сузір'ї Стрільця

Телескоп Hubble зробив яскраве фото зоряного скупчення у сузір'ї Стрільця
Фото: esahubble.org

Космічний телескоп Hubble зробив вражаюче яскраве фото розсіяного зоряного скупчення NGC 6530, яке виглядає як хвиляста стіна диму, усіяна зірками. Про це повідомляє сайт обсерваторії.

- NGC 6530 є скупченням декількох тисяч зірок, які розташовані в більш ніж 4 тисячі світлових років від Землі. Скупчення розташоване всередині туманності Лагуна - гігантської хмари газу та пилу. Саме туманність надає зображенню димчастого вигляду, - розповіли вчені.

NGC 6530 характеризується досить молодим віком - йому лише близько двох мільйонів років. Його відкрив італійський астроном Джованні Баттіста Годієрна у 1654 році.

Фотографію було зроблено за допомогою камер Advanced Camera for Surveys та Wide Field Planetary Camera 2. У ході дослідження вчені сподівалися знайти нові зразки проплідів, що свідчать про початок процесу зародження зірки.

Раніше "Хаббл" передав на Землю барвисті знімки розсіяного зоряного скупчення під назвою KMHK 1231. За цим скупченням телескоп спостерігав у рамках програми вивчення того, як ультрафіолетове світло поглинається матеріалом, що існує в космосі між Землею та Великою Магеллановою Хмарою.

 

Новини по темі: Космос НАСА