Завантажити ще

Українські полярники показали, як з'являється на світ дитинча субантарктичного пінгвіна

Українські полярники показали, як з'являється на світ дитинча субантарктичного пінгвіна
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Українські полярники показали унікальні кадри появи на світ дитинчати субантарктичного пінгвіна. Сам процес триває кілька годин, тому вчені по черзі його документували та зібрали найцікавіші кадри в одне відео. Відеокадри обнародував Національний антарктичний науковий центр.

- Наші біологи Марта Дзіндра та Сергій Гоголь зняли для вас неймовірне відео! На ньому можна побачити, як вилуплюється з яйця дитинча субантарктичного пінгвіна, що гніздяться біля нашої станції "Академік Вернадський". Процес "народження" пінгвінів триває кілька годин, тож дослідники знімали його по черзі, а найцікавіші моменти зібрав у короткий ролик сисадмін Володимир Хомко, - написали вчені.

На початку грудня біля станції "Академік Вернадський" вилупилося перше пінгвіненя. Після цього на острові Галіндез, де працює українська експедиція, розпочався пінгві-бум. Перший місяць малюки залишатимуться в гніздах, їх по черзі грітимуть, захищатимуть та годуватимуть батьки. Потім дитинчата почнуть об'єднуватися в ясла, щоб уже і мама, і тато могли одночасно ходити за крилем в океан, розповіли полярники.

Наприкінці листопада полярники зі станції "Академік Вернадський" показали, як субантарктичний пінгвін відкладає яйце. Цей процес удалося зняти на відео місцевим біологам.