Завантажити ще

Резніков: ЗСУ вже отримали сім зразків БПЛА українського виробництва

Резніков: ЗСУ вже отримали сім зразків БПЛА українського виробництва
Фото: t.me/zedigital/

Бійці ЗСУ отримали можливість експлуатувати сім зразків безпілотних апаратів українського виробництва. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков на своїй Facebook-сторінці.

- У публічному просторі багато інформації про вражаючі результати застосування важкої зброї натовських зразків нашими воїнами. Це видима частина змін, які відбулися у секторі оборони протягом року. Поряд із цим є ще один вимір, де триває системна робота для підвищення здібностей ЗСУ. Він менш наочний, але не менш важливий. Йдеться про цифрову трансформацію нашої армії, а також зміну правил у сфері залучення інновацій до потреб оборони, - пояснив міністр.

Зміни у законодавстві, які відбулися раніше, дозволили спростити процедури допуску техніки до експлуатації у Збройних Силах, зазначає він та додає, що це вже дало значний ефект. Зокрема, у галузі безпілотників.

Він зазначив, що раніше українська армія брала в експлуатацію один-два зразки БПЛА на рік. Нині лише за останні 30 днів до експлуатації у ЗСУ допущено сім зразків безпілотників українського виробництва.

Резніков розповів, що для спрощення взаємодії з виробниками створено сайт, де кожен розробник, який має готовий продукт, може подати заявку до Міноборони на допуск до експлуатації свого виробу. Після отримання допуску Міноборони може закуповувати вироби, а ЗСУ ставити їх у штат.

Наразі на розгляді перебуває ще 19 заявок про допуск до експлуатації БПЛА українського виробництва. Рішення щодо них планують ухвалити до кінця року.

Глава Міноборони додав, що його відомство також інтенсивно взаємодіє із міжнародними партнерами. У цьому питанні вже помітно прогрес у порівнянні з минулим роком. Він розповів, що для вдосконалення логістики ЗСУ впроваджується натовська програма Logfas, яка вже активно розгортається до рівня бригад і до кінця року за планом охопить їх усі. Також впроваджено програмне забезпечення "Коровай" для обробки потреб армії та контролю над озброєнням та військовою технікою, яку Україна отримує у вигляді матеріально-технічної допомоги.