5 лютого
Завантажити ще

ISW: Путін створює умови для затяжної війни в Україні

 ISW: Путін створює умови для затяжної війни в Україні
Фото: SPUTNIK/REUTERS

Президент Росії Володимир Путін готує росіян до того, що війна в Україні затягнеться. Про це йде мова у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, Путін під час зустрічі з Радою з розвитку громадянського суспільства і прав людини зазначив, що «спецоперація» в Україні може бути «тривалим процесом», а отримання нової території є вагомим результатом цього процесу для Росії.

Путін порівняв себе з російським царем Петром Першим, зазначивши, що Росія тепер контролює Азовське море, за яке також воював Петро Великий.

- Це посилання на російську імперську історію явно окреслює нинішні цілі Путіна в Україні як відверто імперіалістичні та все ще максималістські. Путін налаштовує російську внутрішню аудиторію на затяжну, виснажливу війну в Україні, мета якої – завоювання нових українських територій, – наголошується у звіті ISW.

Аналітики відзначили, що російський інформаційний простір «позитивно відреагував» на твердження Путіна та висунув додаткові умови для затягування війни, а один мілблогер порівняв Україну з Сирією та зазначив, що російські війська почали відзначати перемоги на полі бою лише «через роки після початку операції».

- Путін, схоже, не бажає ризикувати втратою внутрішнього імпульсу, навіть ненадовго зупинивши свої наступальні операції, не кажучи вже про те, щоб відступити від своїх цілей, які, як він все чіткіше дає зрозуміти, включають в себе відновлення російської імперії в тій чи іншій формі, – підсумували аналітики.  

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну сталося 24 лютого. Станом на 8 грудня ворог зосередив свої зусилля на Бахмутському напрямку. Також ворог продовжує тероризувати мирних українців, атакуючи енергетичну інфраструктуру України.