Завантажити ще

“5 канал” зробив календар з голими журналістками на підтримку ЗСУ - колеги обурилися

“5 канал” зробив календар з голими журналістками на підтримку ЗСУ - колеги обурилися
Фото: facebook.com/kateryna.kelbus

Медійники назвали “сексистською" акцію “5 каналу” - поширення календарів зі своїми оголеними журналістками. Про це 7 грудня повідомило інтернет-видання «Детектор медіа». Вони заявили про неприпустимість публічної об’єктивізації жінок та закликали телеканал відмовитись від такого способу підтримки ЗСУ. 

- Ми, представниці і представники громадських, жіночих, правозахисних та медійних організацій, категорично засуджуємо такий спосіб збору грошей на потреби армії і вважаємо цю акцію сповненою дискримінаційних та сексистських наративів.

Це нівелює роботу, яку роблять медіа і громадянське суспільство для того, аби жінок в Україні, в тому числі військовослужбовиць, не сприймали як сексуальний об’єкт. Жінки-військові самі часто стикаються із сексизмом і сексуальним насильством і вимушені боротися з цими явищами.

Ми вважаємо, що збирати гроші на потреби захисників України потрібно у спосіб, який не передбачає просування дискримінаційних та сексистських наративів щодо жінок, - йдеться у заяві.

Колеги попросили телеканал не поширювати цей календар, а також звернулись до урядової уповноваженої з питань гендерної політики, омбудсмена та комісії з журналістської етики.

Заяву підписали:

Христина Кот, голова ГО «Асоціація жінок-юристок України “ЮрФем”»

Ліза Кузьменко, голова ГО «Жінки в медіа»

Анастасія Багаліка, координатор Кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага»

Оксана Павленко, засновниця та головний редактор divoche.media

Наталія Лигачова, засновниця, Голова ГО «Детектор медіа»

Катерина Примак, співзасновниця «Жіночого Ветеранського Руху»

Тетяна Трощинська, головний редактор «Громадського радіо» 

Ганна Хаєцька, головний редактор «Wonderzine Україна»

Ірина Сампан, військовий кореспондент, член ГО «Жінки в медіа»

Вікторія Кобиляцька, редактор сайту Кампанії проти сексизму в медіа та політиці "Повага"

6 грудня, у День Збройних сил України, 5 канал заявив, що підготував календар із фотографіями своїх оголених журналісток. Акцію назвали “гарячим аукціоном до Дня ЗСУ”. Її мета - зібрати мільйон гривень на рації. У сюжеті "5 каналу" йдеться, що ідею подала військова операторка, яка їздить на фронт, а хлопці на передовій “таке люблять”.

Жінок сфотографували без облич та з військовим реквізитом. Придбати календар можна на аукціонах (ставки треба робити у коментарях під постом в Telegram), а потім ця можливість з'явиться для кожного. Ціна календаря – 150 гривень.