29 березня
Завантажити ще

Телескоп "Хаббл" сфотографував яскравий зоряний сплеск у туманності з газу та пилу

Телескоп
Фото: nasa.gov

Космічний телескоп "Хаббл" передав на Землю барвисті знімки розсіяного зоряного скупчення під назвою KMHK 1231. Про це повідомили в НАСА.

На цьому знімку можна розглянути групу зірок, які слабко пов'язані гравітацією. У правому верхньому кутку цього зображення розташоване скупчення у Великій Магеллановій Хмарі. Воно оточене малиновою туманністю з газу та пилу. Вчені зазначають, що колись тут можуть утворитися нові зірки. Помаранчевий та червоний на цьому зображенні позначають видиме та ближнє інфрачервоне світло відповідно.

- Розсіяні скупчення зустрічаються в спіральних та неправильних галактиках, де зазвичай відбувається зіркоутворення. Вони, як правило, формуються з однієї хмари газу і пилу. А тому їхні зірки мають загальні характеристики, такі як вік та хімічний склад. Це дозволяє вченим вивчити процес освіти та розвитку зірок, – розповідають фахівці космічного агентства.

Вчені також додали, що за цим скупченням "Хаббл" спостерігав у рамках програми вивчення того, як ультрафіолетове світло поглинається матеріалом, який існує в космосі між Землею та Великою Магеллановою Хмарою. Ці відомості допомагають астрономам прорахувати, скільки світла випромінюють об'єкти в галактиці-супутнику Чумацького Шляху. Ця інформація є вкрай важливою для визначення характеристик цих об'єктів, повідомили в НАСА.

Новини по темі: НАСА Космос вчені