Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Лікарі заявили, що у Саакашвілі отруєння важкими металами

Лікарі заявили, що у Саакашвілі отруєння важкими металами
Фото: facebook.com/SaakashviliMikheil

Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі, що перебуває у в'язниці, був отруєний важкими металами. До такого висновку прийшли медики, звіт яких оприлюднило видання Еuractiv.

Так, американський токсиколог Девід Сміт зазначив, що «тестування виявило наявність важких металів» в організмі Саакашвілі, а патологічні симптоми, які він демонструє, «є результатом отруєння важкими металами».

По даним Сміта, «з розумною мірою медичної впевненості» токсичні речовини, включаючи ртуть і миш’як, були введені після того, як Саакашвілі було ув’язнено.  Також у звіті додали, що Саакашвілі вводять шкідливі ліки без належного нагляду і що «підвищений ризик смертності є неминучим» без адекватного лікування.

Інший незалежний лікар - Маріам Джишкаріані - повідомила, що у політика «діагностовано пошкодження мозку та нейроінтоксикацію».

- Він страждає від низки серйозних захворювань, які, згідно з грузинським законодавством, несумісні з його ув’язненням, - заявила вона.

Тенгіз Цуладзе, лікар із консиліуму медиків, створеного уповноваженим з прав Грузії, наголосив, що Саакашвілі «схуд на понад 40 кілограмів після затримання».

Міхеїла Саакашвілі затримали в Грузії 1 жовтня 2021 року після того, як він приїхав на батьківщину після восьмирічної відсутності. Його звинуватили в незаконному перетині кордону. Стаття за незаконний перетин кордону передбачає до п'яти років позбавлення волі.  Саакашвілі голодував 50 днів у в'язниці. Україна визнала Саакашвілі потерпілим у справі про неналежне поводження в грузинському ув'язненні.

Новини по темі: Михайло Саакашвілі