Завантажити ще

ISW: «бавовна» на російських аеродромах може зірвати удари Кремля по українській інфраструктурі

ISW: «бавовна» на російських аеродромах може зірвати удари Кремля по українській інфраструктурі
Фото: MAXAR TECHNOLOGIES/REUTERS

Вибухи на аеродромах у Росії можуть зірвати кампанію Кремля щодо завдання масованих ракетних ударів по об'єктах інфраструктури та енергомереж України. Про це повідомляється у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

На думку аналітиків, ударів по двох російських стратегічних авіабазах "Енгельс-2" і "Дягілево" 5 грудня скоріше всього завдали українські сили, завдавши аеродромам незначних пошкоджень і "продемонструвавши здатність України завдавати ударів по російських тилах і, можливо, зірвати кампанію ударів по українській інфраструктурі".

За даними Мініоборони РФ, а також низки російських блогерів, українські сили використовували БПЛА для завдання ударів по авіабазі "Енгельс-2" у Саратовській області (приблизно за 507 кілометрів від території України) та авіабазі "Дягілєво" в Рязанській області (приблизно за 724 кілометрах від території України).

На обох авіабазах розміщено елементи російського флоту стратегічних бомбардувальників, які Росія використала для завдання ударів по Україні протягом усієї війни. Міноборони Росії заявило, що удару було завдано навмисно по російській дальній авіації.

- Українські сили, ймовірно, прагнули зірвати удари РФ по критично важливій інфраструктурі України та продемонструвати здатність України завдавати ударів по російських стратегічних об'єктах, - наголошується у матеріалі.

В ISW додали, що гнів із приводу нездатності військових РФ запобігти українським ударам по російських стратегічних авіабазах на відстані понад 450 км від українських позицій переважив похвалу на адресу останнього раунду ударів по Україні в російській спільноті блогерів.

Російські "воєнкори" розкритикували російські офіційні особи за те, що ті не передбачали і не запобігли удари безпілотників по авіабазах "Енгельс-2" та "Дягілево". Деякі з них наголосили, що російські військові не захистили авіабази належним чином, попри те, що "знали, що вони були явними цілями для українських ударів".

Російські блогери закликали військових РФ санкціонувати масовані удари у відповідь по Україні та активізувати контртерористичні заходи на території Росії. Деякі "воєнкори" припустили, що удари по авіабазах "Енгельс-2" та "Дягілево" загрожують легітимності Росії як ядерної держави, оскільки удари пошкодили літаки, здатні нести кілька ядерних боєприпасів.