24 травня
Завантажити ще

В Україні почали перевіряти переселенців, частину з них позбавлять виплат

В Україні почали перевіряти переселенців, частину з них позбавлять виплат
Фото: facebook.com/OksanaZholnovych

В Україні розпочалися перевірки внутрішньо переміщених осіб, за результатами яких людей можуть позбавляти виплат. Про це розповіла міністр соціальної політики України Оксана Жолнович в інтерв'ю " Суспільному ".

Вона зазначила, що людина, яка повернулася додому, у своє постійне місце проживання перестає бути переселенцем. Тому його мають позбавити виплат, призначених саме для ВПО.

Жолнович зазначила, що велика кількість людей після повернення додому не знімається з реєстрації, тому було ухвалено рішення перевіряти ВПО за списками. Уряд може запропонувати такій людині інші програми фінансової підтримки.

- Якщо людина повернулася, вона була внутрішньо переміщеною і в неї немає роботи, у неї є інші якісь проблеми, які вона не може вирішити і потребує додаткової підтримки, то у нас є програми: малозабезпечені, багатодітні, та сама субсидія. Ми можемо допомагати йому просто вже вирішуючи його конкретну проблему, яка виникає в місці постійного проживання, - сказала вона.

Так, людині, яка зареєструвалася як ВПО, прийде повідомлення з проханням з'явитися в управлінні соцзахисту та підтвердити своє перебування. Якщо людина не з'являється протягом десяти днів, виплати припиняються.