3 червня
Завантажити ще

ВООЗ: Приблизно 90% населення світу вже отримали імунітет до COVID-19

ВООЗ: Приблизно 90% населення світу вже отримали імунітет до COVID-19
Фото: pixabay.com

У світі принаймні 90% населення мають певний імунітет до коронавірусу. Але зниження пильності населення та уваги лікарів до хвороби провокує появу нового варіанта COVID. Про це заявив гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейєсус, передає Польське радіо.

- За оцінками ВООЗ, принаймні 90 відсотків населення світу зараз має певну форму імунітету до вірусу SARS-CoV-2 або через попередню інфекцію, або через вакцинацію, - Гебреєсус.

При цьому він наголосив, що люди стали менше побоюватися зараження, і таке зниження пильності сприяє появі нового варіанту. Новий штам, за його словами, ймовірно, пошириться і витіснить варіант "Омікрон", який зараз домінує.

- Вразливі місця в епіднагляді, тестуванні, секвенуванні та вакцинації продовжують створювати ідеальні умови для появи тривожного нового варіанту, який потенційно може спричинити значну смертність, - наголосив Гебрейєсус.

Наразі у світі зараз зафіксовано 640 мільйонів інфікованих, а 6,6 млн людей померли від коронавірусу. Однак, за визнанням ВООЗ, ці дані не є повними, і реальна кількість заражень та смертей може бути значно більшою.