Завантажити ще

Вандали зрізали графіті Бенксі у Гостомелі, щоб "продати та допомогти"

Вандали зрізали графіті Бенксі у Гостомелі, щоб

У Гостомелі невідомі зрізали зі стіни будинку графіті всесвітньо відомого британського художника Бенксі, на якому зображено жінку в халаті та протигазі та з вогнегасником. Як розповів "КП в Україні" свідок цього акту вандалізму - готельєр, директор та засновник благодійного фонду BUDUYUA Сергій Жук, інцидент стався близько полудня.

- Ми проводили відеозйомку навпроти цього будинку біля ліцею, який буде відновлено після обстрілів французькою компанією. Побачили, що біля графіті стоїть група людей, п'ятеро молодих чоловіків та одна дівчина. Вони були добре одягнені, розмовляли чистою українською мовою... Ми подумали, що це архітектори, наприклад. Ми продовжили займатися своєю справою, і буквально за кілька хвилин побачили, що ця компанія зрізає штукатурку з малюнком зі стіни!, - розповів Сергій.

За словами Жука, місцеві жителі одразу покликали на допомогу військових, які утримували вандалів до приїзду патруля поліції.

- Опір ніхто не чинив, та й хто чинитиме опір озброєним людям у камуфляжі? Звісно, їх одразу запитали, навіщо вони це зробили. Пролунала невиразна відповідь, мовляв, хотіли продати, а виручені гроші перерахувати комусь на допомогу. Але зараз будь-хто може прикритися таким виправданням, – каже Сергій Жук.

Навряд чи вандали отримають серйозне покарання

Жителі Гостомелю раніше обговорювали, що зробити із малюнком, щоб зберегти його. Версія засклити цю частину фасаду, щоб графіті не постраждало від негоди та від рук вандалів, вважалася найоптимальнішою.

- графіті нанесено на фасадну штукатурку, яка при зрізанні обсипається. Якщо малюнок дивом уцілів, то він сильно пошкоджений, - нарікає Сергій Жук.

Навряд чи вандали отримають серйозне покарання: малюнок Бенкс не був зафіксований як культурна цінність. А за псування фасаду будівлі загрожує максимум штрафу.

У відділі культури Держтомелської сільської ради "КП в Україні" сказали, що ще розбираються із цим питанням та пообіцяли дати інформацію пізніше.

У Бородянці графіті під охороною

Тим часом у Бородянці, де є ще дві роботи іменитого Banksy, про графіті подбали та охороняють.

- У нас все було так і залишається. Ми підписали угоду з організацією, яка зараз нам виготовляє захисне скло, підсвічування. Все буде зроблено як належить. Так, поки що закрили червоною стрічкою. Цілодобово за роботами стежить поліція, все в нас добре, – каже голова відділу культури Бородянки Наталія Вишинська.

Всього Бенксі залишив сім робіт у Києві та області. Художник підтвердив їхнє авторство, опублікувавши ролик в Інстаграм.