Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Факт. Як вибрати вертикальний пилосос

Факт. Як вибрати вертикальний пилосос

Прості в експлуатації, компактні та ефективні, ці пристрої привертають все більше уваги, але як вибрати вертикальний пилосос? Не знаючи, на що потрібно звернути увагу насамперед, досить складно підібрати потрібну модель. Тому фахівці інтернет-магазину Цифра підготували цю статтю з розбором актуального питання.

Особливості вертикальних пилососів

Від стандартних моделей вертикальні пилососи відрізняються конструкцією. Вони менші за розміром, набагато легші та мобільніші. Багато пристроїв працюють на акумуляторах, тому не потрібно підключати їх до розетки постійно. На ручці-стійці кріпляться щітки, фільтри, пилозбірник повітронасос та акумулятор. Розбираючись, як вибрати вертикальний бездротовий пилосос або прилад з кабелем, важливо врахувати кілька важливих параметрів, які розглянемо далі.

Потужність техніки

Пилосос має два показники потужності:

  • всмоктування;
  • споживання.

На ефективність роботи впливає перший параметр. Чим він вищий, тим ефективнішою буде модель. Максимальна потужність всмоктування вертикального пилососа може сягати до 1 000 Вт. Але якщо у вас гладкі покриття для підлоги, можна обійтися і набагато меншими показниками. А ось за наявності килимових покриттів або свійських тварин потрібно дивитися модель потужніше.

Який об’єм пилозбірника кращий

Середньостатистичні побутові моделі оснащуються контейнером приблизно 500 г. Для повсякденного прибирання цього більш ніж достатньо. До того ж контейнери легко чистяться і не вимагають заміни, на відміну від мішків. За необхідності можна, звичайно, знайти габаритніші апарати.

Невеликий пилозбірник також позитивно впливає на вагу техніки. Але необхідно враховувати, що потужність вертикального пилососа залежить від заповненості контейнера. Чим більше сміття в ньому накопичилося, тим нижче буде ефективність (потужність всмоктування).

Вибираємо систему фільтрів

Один із найпопулярніших варіантів – циклонна система. Вона притискає сміття до стін пилозбірника за рахунок відцентрової сили, але є й інші моделі. У будь-якому випадку краще вибирати модель з фільтром HEPA. Вони ефективно очищають повітря від дрібного сміття та пилу, перш ніж він потрапить назад до кімнати.

Неабиякою популярністю останнім часом користуються вертикальні пилососи з аквафільтром. Вони оснащені спеціальним резервуаром з водою, в якому залишаються сміття, пил та алергени. Отже, думаючи, як вибрати вертикальний пилосос для квартири чи будинку, розгляньте необхідність у такій водній фільтрації.

Можливість вологого прибирання

Техніка з функцією вологого прибирання також оснащується контейнером для води. За допомогою таких апаратів можна не лише прибрати сміття, а й вимити підлогу. Моделі такого типу дорожчі, зате і прибирання проходить більш ефективно та швидко.

Через спеціальні отвори вода розпорошується на підлогу. Так можна відчистити навіть бруд, що в'ївся. А потім вода всмоктується в контейнер разом зі сміттям. Щоб заощадити час і не возитися зі швабрами та відрами для вологого прибирання, багато користувачів віддають перевагу саме такому типу пилососів.

Інші параметри

Коли вибираємо вертикальний пилосос, потрібно відразу визначитися з його автономністю. Моделі з акумулятором є максимально мобільними, але його потрібно не забувати заряджати. Дротові пристрої, у свою чергу, точно не залишаться раптово без заряджання.

Не менш важливим може стати функція ручного пилососа. Багато моделей «розбираються», перетворюючись на компактний ручний пилосос, яким зручно чистити меблі та важкодоступні місця.

У будь-якому випадку, вертикальний пилосос – це ефективний та корисний пристрій для прибирання будинку. Він не займе багато місця, а різноманітність моделей дозволить без проблем підібрати потрібну саме вам.