24 травня
Завантажити ще

У ПЦУ розповіли, коли цього року святкувати День святого Миколая

У ПЦУ розповіли, коли цього року святкувати День святого Миколая
Фото: facebook.com/Orthodox.in.Ukraine

Цього року віруючі відзначатимуть свято на честь святителя Миколи Чудотворця не за Григоріанським календарем - 6 грудня, а за Юліанським – 19-го. Про це повідомила пресслужба Православної Церкви України.

Незважаючи на те що православна церква України дозволила святкувати Різдво в Україні 25 грудня, рішення про зміну календаря не було ухвалено, пояснюють у Церкві.

- Не було ухвалено рішення про зміну календаря, хоча обговорення цієї можливості продовжується, тому дати святкування всіх зимових свят залишаються тими самими, що й минулого року, - зазначають у Священному Синоді.

Цього року, як і раніше, віруючі святкуватимуть:

19 грудня – День святого Миколая,
7 січня – Різдво Христове,
14 січня – вшановуємо святителя Василія Великого,
19 січня – свято Хрещення Господнього.

У ПЦУ також нагадали, що з огляду на суспільний запит та повномасштабну війну Священний Синод дозволяє, щоб богослужіння за чином свята Різдва Христового проводилися 25 грудня. При цьому відповідне рішення мають спільно приймати настоятелі церкви та громади. У ПЦУ звертають увагу, що таке богослужіння не замінює служб різдвяного циклу, визначених традиційним календарем, а є лише додатковою нагодою прославити подію Різдва Христового.

Новини по темі: Свята Церква ПЦУ