Завантажити ще

Шахраї створюють фейкові чат-боти нібито з графіками відключень світла

Шахраї створюють фейкові чат-боти нібито з графіками відключень світла
Фото: Photo by form PxHere

Шахраї стали створювати фейкові чат-боти нібито з графіками відключень світла. Вони намагаються отримати доступ до особистих даних користувачів, зокрема, до Telegram-акаунту, повідомив AIN.UA.

Мешканець Києві розповів сайту, що до чату його житлового комплексу хтось скинув лінк на ніби чат-бот енергетичної компанії Yasno. Чоловік перейшов, і чат-бот обіцяв зручний доступ та сповіщення про відключення світла. Для цього потрібно було поділитись своїм телефоном, потім шахраї запитали надісланий на нього код доступу.

За словами співрозмовника, він не підозрював, що щось не в порядку, аж поки уночі його Telegram не почали намагатися зламати. Оскільки у нього була налаштована двухфакторная аутентификация, шахраям не вдалося отримати доступ до акаунту. 

ITC.ua повідомив, що із шахрайськими повідомленнями начебто від імені енергетичних компаній тепер бореться чат-бот від української компанії Master of Code Global. У компанії розповіли, що фейкові чат-боти розміщують шкідливе програмне забезпечення, яке збирає персональні дані, отримує дані листувань і контактів, а після цього розсилає фішингові повідомлення за контактами користувача.

Група волонтерів компанії розширила можливості свого чат-бота UA Anti Spam Bot. Він здатен автоматично видаляти повідомлення шахраїв, а саме: коментарі користувачів у Telegram-каналах і групах із посиланнями на фейкові акаунти енергетичних сервісі та коментарі користувачів у Telegram-каналах і групах із фішинговими повідомленнями про нібито грошову допомогу населенню. Крім того, чат-бот автоматично шукає всі коментарі користувачів у Telegram-каналах і групах за ключовими словами «ДТЕК», «Yasno» та іншими. Ці коментарі потрапляють на перевірку до розробників UA Anti Spam Bot, після якої в ручному режимі вирішується, чи це коментар шахраїв.

- Я сам із цим стикався - бачив спамерську розсилку в Telegram-чатах про нібито чат-бота від енергетичної компанії. Ми знайшли деякі такі шахрайські повідомлення разом із шахрайськими чат-ботами та додали їх в антишахрай-систему нашого UA Anti Spam Bot. Відтепер адміністратори Telegram-каналів і груп можуть безоплатно встановити наш UA Anti Spam Bot, і подібні шахрайські коментарі будуть автоматично видалятися. Водночас ми продовжуємо роботу над пошуком усіх текстових варіацій такого фішингу, - розповів автор ідеї та розробник UA Anti Spam Bot Дмитро Вакуленко.

UA Anti Spam Bot був створений на початку війни, щоб не допускати зайвих та небезпечних повідомлень про координати влучань та блокпостів, рух української військової техніки та інших відомостей, які могли б бути корисними загарбникам. Чат-бот охоплює понад 420 тисяч користувачів. IT-компанія Master of Code Global входить до топ-10 світових лідерів у розробці розмовних рішень із використанням штучного інтелекту, заснована в 2004 році. 

Фото: ain.ua

Фото: ain.ua

Фото: masterofcodeglobal.notion.site

Фото: masterofcodeglobal.notion.site