Завантажити ще

Жителі Херсону можуть щодня безкоштовно евакуюватись до Хмельницького

Жителі Херсону можуть щодня безкоштовно евакуюватись до Хмельницького
Фото: т.ме/херсонськаОДА

Жителям Херсона пропонують безкоштовно виїхати з міста на зимовий період – для цього курсують евакуаційні потяги до Хмельницького. Виїхати з міста можна щодня о 18.00. Про це повідомляє Telegram голови Херсонської ОВА Ярослава Янушевича.

- Цим потягом можуть евакуюватися херсонці та мешканці прилеглих до міста тергромад. Хмельницька область – пріоритетний напрямок, адже у цій області людей розселятимуть безкоштовно, – розповів він.

За його словами, щоб зареєструватись на посадку, потрібно приїхати на вокзал за 3-4 години до відправлення потяга. Тимчасове житло надаватимуть у спеціально облаштованих школах та дитсадках, у гуртожитках, де є місця, та у порожніх будинках у сільській місцевості. Якщо можливості готувати їжу самостійно не буде, переселенців забезпечать гарячими стравами.

– Після прибуття до Хмельницького непрацездатним громадянам виплатять 3 тисячі гривень, решті – по 2 тисячі гривень. Також для херсонців підготовлено набори продуктів від Хмельницької ОВА, – зазначив Янушевич. – Щоб зареєструватися на рейс, можна заповнити анкету або звернутися до контакт-центру Херсонської ОВА.

Раніше жителів Херсона та області закликали евакуюватися з найнебезпечніших районів, які потерпають від обстрілу ворога. Лише за останню добу російські окупанти 30 разів обстріляли Херсонську область, зокрема Херсон. Одна людина загинула, двоє отримали поранення.