25 березня
Завантажити ще

ISW: РФ створює умови для тривалої оборони на сході Херсонщини

ISW: РФ створює умови для тривалої оборони на сході Херсонщини
Фото: INTS KALNINS/REUTERS

Російські війська усвідомлюють, що ЗСУ можуть форсувати річку Дніпро та проводити контрнаступальні операції у східній  частині Херсонській області. І що це може загрожувати всім критичним наземним лініям зв’язку з Криму на материк, повідомляється у щоденному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

За даними аналітиків, РФ готується або до глибокої оборони, або до проведення операцій оперативного чи стратегічного стримування.  При цьому російські війська «явно не очікують, що зможуть перешкодити українським силам переправитися через річку, і  також не віддають перевагу оборонним позиціям, щоб зупинити такий перехід».

Загарбники наразі обладнали свої оборонні позиції. При цьому вони віддають перевагу копанню окопів і зведенню протитанкової оборони «Зуби дракона» вздовж лінії, що з’єднує російські сили на східному (лівому) березі Дніпра з південно-східними тиловими районами в Херсонській області та Криму, а також зі східним тилом. Це відчить про те, що російське військове керівництво розглядає перспективу українського контрнаступу через Дніпро як серйозну загрозу.