Завантажити ще

Дефіцит потужності електроенергії в Україні зменшився до 20%

Дефіцит потужності електроенергії в Україні зменшився до 20%
Фото: REUTERS/Roman Baluk

Дефіцит потужності електроенергії зменшився до 20% після сьомої атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України. Про це вранці 27 листопада повідомила національна компанія “Укренерго”.

- Станом на 11:00 виробники електроенергії покривають майже 80% потреб споживання, яке поступово зростає через похолодання. З цих 80% критична інфраструктура споживає лише близько 10%, решта електроенергії використовується для електропостачання споживачів.

За таких умов оператори систем розподілу (обленерго) мають всі можливості рівномірно чергувати обмеження споживачів. Режим обмеження споживання продовжує діяти через дефіцит потужності, який наразі складає близько 20%, - йдеться в її телеграм-каналі.

В “Укренерго” попросили українців зі світлом ощадливо використовуючи електроенергію. Це дозволить менше застосовувати обмеження, а енергетикам - зосередитися на ремонтах пошкоджених об’єктів.

На Львівщині тільки половина мешканців зі світлом та водою одночасно

У Львівській області тільки половина мешканців зі світлом та водою одночасно. Про це вранці у неділю, 27 листопада, повідомив глава військової адміністрації Максим Козицький.

- Енергетична ситуація на Львівщині дещо покращилася. Зараз одночасно користуватися електроенергією та водою можуть 50% споживачів Львівської області, - написав він у телеграм-каналі. 

Перебоїв з постачанням тепла в регіоні немає. Загалом без електроенергії залишаються 718 населених пунктів Львівської області, 314 без живлення - частково.

У Києві майже всі зі світлом

У Києві майже у всіх мешканців є світло, вода, тепло та зв'язок, повідомила Київська міська військова адміністрація, але діють відключення електроенергії. У Київській області сьогодні запровадили екстрені відключення світла, йдеться на сайті ДТЕК Київські регіональні мережі.

23 листопада Росія завдала сьомий масований ракетний удар по енергосистемі України. Київ і більшість областей були знеструмлені, пропала вода, тепло та мобільний зв'язок. Станом на 11:00 26 листопада дефіцит електроенергії від потреби споживання становив 25%.