28 листопада
Завантажити ще

Енергетики відновили близько 50% електропостачання в країні

Енергетики відновили близько 50% електропостачання в країні
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Станом на 19:00 виробники електроенергії забезпечили близько 50% потреб споживання в країні. На даній момент працює значна частина теплоелектростанцій та гідроелектростанцій, поступово набирають потужності всі атомні станції за винятком окупованої Запорізької АЕС, повідомили в «Укренерго».  

У першу чергу енергоживлення подається на об’єкти критичної інфраструктури: газорозподільчі мережі, водоканали, очисні споруди, лікарні. Триває поступове заживлення побутових споживачів.

- Наслідки вчорашньої ракетної атаки відчувають всі регіони України.  Неможливо наразі назвати жодних точних термінів повного відновлення. Хочемо ще раз наголосити: після вчорашньої російської ракетної атаки в енергосистемі відбулася системна аварія. Були уражені важливі енергетичні обʼєкти. Спрацювала автоматика. Після таких аварій відновлення триває довше, ніж в тому випадку, коли відключення здійснюють диспетчери,  - наголосили в «Укренерго».

Наразі енергетики підготували енергетичну мережу до включення в роботу електростанцій, але дефіцит потужності в системі поки що 50%.  Тому, наголосили у компанії, Україні все ще необхідні контрольовані відключення.

Остання масована атака РФ на Україні була здійснена 23 листопада. Ворог поцілив по нас 67-ма ракетами, 51 з яких були збиті силами ППО. Внаслідок влучань в Україні стався блекаут.