23 червня
Завантажити ще

В "Укренерго" пояснили, що відновлення постачання триває довше через атаку на АЕС

В
Фото: REUTERS

Через специфіку атаки, яка спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак. Наразі всі електростанції в Україні поступово повертаються в роботу: спочатку гідро та теплоелектростанції, пізніше — атомна генерація. Про це повімили в Укренерго.

- В Україні ситуація залишається складною, але контрольованою. Це означає, що НЕК "Укренерго" реалізує відповідний протокол дій по поверненню блоків електростанцій в роботу та разом з обленерго застосовує резервні схеми заживлення споживачів. В першу чергу заживлюються об’єкти критичної інфраструктури по всій країні: водоканали, теплокомуненерго, системи водовідведення тощо. Ремонтні бригади Укренерго та обленерго не припиняють аварійно-відновлювальні роботи з моменту завершення атаки, - сказано у повідомленні.

Російські ракетні удари спровокували системну аварію та масові знеструмлення споживачів не лише в Україні, але й у Молдові. Це сталося через те, що в країн об’єднана енергосистема і вона працює синхронно з європейською континентальною мережею.

В «Укренерго» попередили, що навіть після проведення ремонтних робіт дефіцит в енергосистемі все одно залишатиметься. Для того, щоб тримати її стабільну роботу в таких умовах компанія продовжить застосовувати графіки обмежень споживання. 

Росіяни 23 листопала здійснили сьому масовану атаку на енергетичні об'єкти України. За даними заступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, у Київській області станом на 23:00 відновлено електропостачення для 20% споживачів.

 

Новини по темі: Війна України з Росією