Завантажити ще

Імітація здачі в полон росіянами в Макіївці: відкрито кримінальну справу

Імітація здачі в полон росіянами в Макіївці: відкрито кримінальну справу
Фото: suspilne.media

Луганська обласна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом віроломства під час здачі полон російських військових у Макіївці. Солдати РФ, імітуючи здачу в полон до військовослужбовців Збройних сил України, відкрили вогонь по українських захисниках, відео з цими кадрами облетіло мережу. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

- За результатами моніторингу ЗМІ стало відомо, що в селі Макіївка Луганської області російські військові, імітуючи здачу в полон до військовослужбовців ЗСУ, відкрили вогонь українським захисникам. Такі дії забороняються міжнародним гуманітарним правом, – повідомили у прокуратурі.

Кримінальну справу порушили за фактом віроломства (обману), за статтею про порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). У прокуратурі додали, що слідство встановить усі обставини події та дасть правову оцінку всім його учасникам.

На відео з нібито розстрілом російських солдатів відреагували і в ООН. Заступник представника генсекретаря Організації Фархан Хак висловив стурбованість порушеннями прав людини, незалежно від того, хто їх допускає та закликав ретельно розслідувати цей інцидент.

Раніше уповноважений з прав людини Дмитро Лубинець прокоментував відео, на якому російський військовий під час здачі в полон відкрив вогонь по бійцям ЗСУ. Через війну загинули інші російські окупанти. Омбудсмен зазначив, що, скориставшись інсценуванням здачі в полон, росіяни скоїли військовий злочин - відкрили вогонь по військових ЗСУ.