5 лютого
Завантажити ще

Глава "Укренерго": Російські ракети пошкодили майже всі ТЕС та ГЕС в Україні

Глава
Фото: REUTERS/Gleb Garanich

Внаслідок масованих ракетних атак Росії на українську енергетичну систему практично не залишилося непошкоджених великих теплових та гідроелектростанцій. Про це заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький.

- Минулого тижня українська енергосистема зазнала вже шостої масованої ракетної атаки – і це була найбільша атака з усіх. Близько 100 важких ракет було випущено, і цілями їх були саме об'єкти енергосистеми: переважно це підстанції "Укренерго", а також українські електростанції. Було пошкоджено 15 об'єктів "Укренерго" цього дня, - розповів він. – Після цієї атаки у нас практично не залишилося в Україні непошкоджених теплових та гідроелектростанцій. Тобто щоб ви розуміли масштаб цих атак і з чим нам доводиться працювати: практично вся теплова та гідрогенерація, якщо ми говоримо про великі електростанції, зазнавала ракетних ударів.

Кудрицький додав, що також майже не лишилося неушкоджених вузлових підстанцій "Укренерго". Практично кожну важливу підстанцію росіяни вже атакували, деякі підстанції - навіть кілька разів. Тому масштаб руйнувань колосальний, резюмував він.

Кудрицький наголосив, що після кожної масованої ракетної атаки потрібен час, щоб спочатку заживити споживачів електроенергією, відновити енергомережу, а потім ще кілька днів йде на те, щоб графіки відключень перейшли у плановий режим.

Минулого вівторка був запас і матеріалів, і обладнання, тож одразу після відбою тривоги фахівці зайнялися відновленням та стабілізацією енергосистеми. Вже в суботу вдалося повернутись до планових відключень. Однак дефіцит електроенергії залишається, тому і графіки відключень зберігаються, щоб зберігався баланс і не відбулося колапсу енергосистеми, пояснив голова "Укренерго".

Раніше генеральний директор Yasno Сергій Коваленко запевнив, що українські енергетики докладають усіх зусиль, щоб відновити електропостачання в країні до початку холодів. Але українці стикатимуться з відключеннями світла як мінімум до кінця березня 2023 року.