Завантажити ще

Жителі Литви куплять ще один морський дрон для України та збирають на третій

Жителі Литви куплять ще один морський дрон для України та збирають на третій
Фото: United24

Литовці зібрали 250 тисяч доларів на купівлю другого морського дрону для українських захисників та 40 тисяч євро – на третій. Про це повідомив журналіст литовського телеканалу "Laisvės TV" Андрюс Тапінас у своєму Твіттері.

- Литовці у "вогні". Після надання Україні морського дрону "PEACE Дец" ми зібрали ще 250 тисяч доларів на другий під назвою "Миру Да" або "PEACE Да". А у нас вже є 40 тисяч євро на третій – "Герцог Миру" ("PEACE Дюк"). Це буде найкраще тріо з часів трьох тенорів, – повідомив Тапінас.

Про покупку першого морського дрону для нашої країни литовці заявили 17 листопада. Тоді міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що кошти передадуть через фандрейзингову платформу United24, а литовці самі оберуть ім'я дрона, який профінансували. Після голосування мешканці країни обрали назву для безпілотника – "PEACE Дец".

На початку листопада Україна оголосила збір коштів на армію морських дронів. Загалом планується закупити 100 безпілотників. Через фандрайзингову платформу United24 вже вдалося зібрати кошти на купівлю 25 дронів.