29 березня
Завантажити ще

Засновницю Theranos Елізабет Холмс засудили у США до 11 років в'язниці за шахрайство

Засновницю Theranos Елізабет Холмс засудили у США до 11 років в'язниці за шахрайство
Фото: REUTERS

Суд у Сан-Хосе, Каліфорнія (США) засудив засновницю стартапу Theranos Елізабет Холмс до 11 років і трьох місяців ув'язнення. Її звинувачують в обмані інвесторів у її розробці, яка мала дозволяти за допомогою кількох крапель крові робити безліч аналізів. Про це пише Reuters.

Окружний суддя США Едвард Давіл визнав Холмс винною за чотирма пунктами. Прокурор просив для неї більший термін – 15 років, тоді як сама Холмс закликала до м'якшого покарання – 18 місяців домашнього ув'язнення з наступними громадськими роботами. Прокурори заявили на суді, що Холмс спотворила інформацію про технології та фінанси Theranos, у тому числі, стверджуючи, що її мініатюрна машина для аналізу крові здатна проводити безліч тестів з кількох крапель крові.

– Компанія таємно покладалася на звичайні машини інших компаній для проведення тестів пацієнтів, – заявили прокурори.

Раніше компанія Theranos оцінювалася в 9 мільярдів доларів, а Холмс називали наймолодшою жінкою-мільярдером у 2014 році. Однак після серії статей у Wall Street Journal у 2015 році стартап зазнав краху.

Холмс також має відшкодувати завдані інвесторам збитки у розмірі 121 мільйона доларів. Вона може оскаржити рішення суду протягом 14 днів. Очікується, що адвокати проситимуть суддю дозволити їй залишитися на волі під заставу під час розгляду апеляції.

Новини по темі: Суд шахрайство