Завантажити ще

Прогноз погоди в Україні: у вихідні -7. Але вночі

Прогноз погоди в Україні: у вихідні -7. Але вночі
Фото: https://pixabay.com/users/tomaszproszek-613139/

На більшість українців у суботу, 19 листопада, чекає снігопад. Як тонко зауважує Гідрометцентр, на заході країни і до самої Вінниці – помірний сніг. На півночі, сході та у центрі – значний сніг. Звучить як фруктові нотки у вині, але суть одна – зима. Решта регіонів країни нехай не радіє – у них чималенький дощ. У Дніпрі та Кропивницькому – бінго! – і сніг, і дощ.

Денна температура повітря багато що пояснює. На заході України – +3…-1. Окрім Ужгорода, де +1…+3. Київ, Чернігів, Суми: -1…+1. Житомир Вінниця: 0…+2. Черкаси, Полтава, Харків: +2…+4. Дніпро: +9…+11. На півдні ще тепліше: від Одеси до Запоріжжя +11…+13.

Одразу поглянемо на неділю, 20 листопада. Приблизно така сама катавасія. На півдні дощить, але тепло - до +13. Схід і центр ні то ні се – тобто плюсові температури, що не йдуть далеко від нуля: +2… +4. Північ та захід - у мінусах. Хоча не виключено, що тут на пару градусів потеплішає. Є передумови.

Про нічні температури говорити не хочеться. Ну навіщо вам засмучуватись, споглядаючи цифри -7... -5? Це на півночі та заході країни. А -4… -2 у центрі та на сході? Думаєте, вночі краще на півдні? Тільки в Одесі: +1…+2.

Звернемося до народних прикмет. Судячи з усього, наші предки склали їх, сидячи вдома, дивлячись у вікно і не виходячи надвір.

Немає вітру – до похолодання. Вітер, до речі, 7-12 м/с.

Сильний сніг – до сніжної зими.

Вугілля швидко покривається золою - до важкої та холодної зими. Щастить, у них було вугілля, а вони ще й нарікали на життя, невдячні.

Від себе додам нову прикмету: якщо 19 листопада помер Путін — це на гарний рік. Якщо помер 20 листопада – теж до гарного року. Якщо помер… Отже, чекаємо.

До речі, про 20 листопада. Прикмети - також споглядальні.

Кури у дворі крутять хвостами – до морозів. Цікаво, а якщо кішка вдома крутить хвостом - це прикмета синоптична?

Якщо 20 листопада ожеледиця, то зима буде довгою й суворою. Насправді це означає, що комунальники не посипали дорогу піском.

Хоча все це дрібниці порівняно з головним: у суботу, 19 листопада, Україна відзначає День працівників гідрометеорологічної служби України. Із чим ми їх і вітаємо. Над чиїми б прогнозами ми без вас приколювалися б?

Ну добре, приколювалися б ми над міністром юстиції Денисом Малюською, який у цей день відзначає 41 рік.

Також цього дня 1997 року на американському шатлі «Колумбія» до космосу вирушив наш земляк Леонід Каденюк. І коли вже мова зайшла про США, то чому б не привітати 20 листопада з 80-річчям їхнього президента Джо Байдена? Нехай він подарує нам ще "хаймарсів".

Також із днем народження, а саме з 39-річчям, треба привітати Михайла Хому – «DZIDZIO». А повертаючись до приколів - у цей день відзначає 69 років ще один, хоч і колишній, але все ж таки, як і Малюська, міністр юстиції Роман Зварич.