26 березня
Завантажити ще

Резніков показав бронежилети та шоломи українського виробництва для ЗСУ

Резніков показав бронежилети та шоломи українського виробництва для ЗСУ
Фото: facebook.com/MinistryofDefence.UA

Україна наступного року зможе самостійно забезпечувати армію шоломами та бронежилетами. Міноборони сформувало та підтримує резерв боєвого обмундирування. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков у Facebook.

За його словами, взимку 2022 року українські виробники бронежилетів були здатні виготовити 3-5 тисяч одиниць броні на місяць. Проте це відповідало потребам армії. Тому Міноборони звернулося до іноземних виробників.

– Велику допомогу тоді надали наші громадяни, волонтери. Це рішення підходить для екстремального часу, але стратегічно ситуацію треба було міняти, – пояснив міністр.

Резніков зазначив, що ситуація змінилася. Зокрема, Міноборони забезпечило поточні потреби армії та сформувало резерв у розмірі понад 200 тисяч бронежилетів та понад 100 тисяч шоломів. Цей запас вдається підтримувати протягом кількох місяців. Міністр також показав українські бронежилети та шоломи, які відповідають 4 та 6 класу захисту за стандартами НАТО.

- Те, що ви бачите - не імпортовано і далі зібрано-зшито. А зроблено. Від сталевих та керамічних плит до тканини, фурнітури, спеціальних ниток тощо. Наразі в Україні відсутня можливість виробляти лише один специфічний компонент, оскільки немає відповідних технологій у хімічній промисловості, – додав Резніков.

Наступного року Україна зможе самостійно забезпечити всі потреби військових у бронежилетах та шоломах. Імпорт за потребою може стати точковим доповненням, запевнив Резніков.