Завантажити ще

🍉"Укрзалізниця" запустила перший поїзд до деокупованого Херсону

🍉
Фото: REUTERS

"Укрзалізниця" вперше з початку війни відновила залізничне сполучення з Херсоном, який перебував під окупацією росіян. Перший поїзд вирушить ввечері 18 листопада з Києва. Про це повідомив голова Херсонської обласної ради Сергій Хлань у Фейсбуці.

– Перший рейс вже сьогодні о 22.14 зі столиці, а завтра – орієнтовно о 09.00 у Херсоні. Їм поїдуть близько 200 пасажирів, які купили «квиток до перемоги», а вагони розписали українські художники. Вітаю всіх, хто повертається додому! - написав Хлань.

Як зазначив голова облради, потяги відправлятимуться з Києва по парних числах, а з Херсона — по непарних.

Акцію «Квиток до перемоги» Укрзалізниця розпочала 13 листопада спільно з платформою United24. Українці можуть оформити квитки на три перших рейси з Києва до п’ятьох міст: Херсона, Маріуполя, Донецька, Луганська, Сімферополя та Севастополя.

Херсон та частина області провели під окупацією росіян понад 8 місяців. З серпня ЗСУ розпочали контрнаступ на півдні України, під час якого вже деокупували понад 60 населених пунктів на Херсонщині. 11 листопада українські захисники увійшли до Херсона та взяли місто під свій контроль. Зараз у місті відновлюють комунікації та "зачищають" місто.