Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

Держкіно звільнило Каждан і призначило нового тимчасового директора Довженка-Центру

Держкіно звільнило Каждан і призначило нового тимчасового директора Довженка-Центру
Фото: facebook.com/dovzhenko.centre

Державне Агентство з кіно заявляє, що Юлія Каждан залишає посаду директора Довженка-Центр через буллінг. Про це Держкіно повідомило на своєму сайті.

- Каждан пояснює своє рішення буллінгом, який вона зазнала, приниженням честі і гідності, переходом на особистості, і, зокрема, загрозами, що періодично надходять їй, - заявили в Держкіно.

Місце Каждан, яка пробула на посаді формально 15 днів, зайняв Андрій Алфьоров. Його призначення вже підтвердили у Держкіно.

- Цю посаду обійняв режисер, куратор, який співпрацював із Довженком-Центром (автор виставкового музейного проекту "Польоти уві сні та наяву", що досліджував однойменну культову кінострічку Романа Балаяна, та автор однойменної книги, виданої Центром), кінокритик, член міжнародної FIPRESCI, – напис представники агентства у повідомленні.

Національний центр Олександра Довженка (Довженка-Центр) – державний фільмофонд України. 26 січня 2022 року Довженко-Центр перейшов у сферу управління Держкіно. 5 серпня у Довженку-Центрі повідомили, що Держкіно видало наказ про його реорганізацію, яка де-факто означає ліквідацію. Держкіно заявило, що наказ передбачає не ліквідацію центру, а реорганізацію. Олену Гончарук усунули від виконання обов'язків та. о. гендиректора. Глава Держкіно Марина Кудерчук призначила Юлію Каждан новим виконувачем обов'язків генерального директора Довженка-Центру. Але заробітчани Довженка-Центру не допустили її на робоче місце.