10 червня
Завантажити ще

В Херсоні відновило роботу ДБР та з’явилася нова точка Starlink

В Херсоні відновило роботу ДБР та з’явилася нова точка Starlink
Фото: t.me/UkrzalInfo

Херсон повертається до життя після довготривалої російської окупації. Так, у місті відновлена робота Державного бюро розслідувань (ДБР) та встановлені на вокзалі резервне живлення і термінали Starlink. Про це повідомили у пресслужбах ДБР  та «Укрзалізниці».

- Всі місяці окупації Херсонщини ДБР результативно працювало по регіону та активно фіксувало переміщення ворога, виявляло правопорушення, повідомляло про підозри заочно. Переважна більшість зрадників серед посадовців та правоохоронців ДБР нам добре відомі. Тепер ця робота перейде у практичну площину та стане ще ефективнішою, - розповіли у пресслужбі ДБР.

Відомство також звернулось до всіх жителів міста, які мають інформацію про колаборантів, повідомляти про це на спеціальну телефонну лінію ДБР за номером 044-300-27-07.

В «Укрзалізниці» у свою чергу наголосили, що перевірили стан залізничного вокзалу, забезпечивши його резервним живленням і терміналами Starlink. Тепер це друга точка в місті, де херсонці можуть зарядити мобільні телефони та під’єднатись до мережі, щоб зв’язатись із близькими.

На вокзалі встановлений термінал Starlink. Фото: t.me/UkrzalInfo

На вокзалі встановлений термінал Starlink. Фото: t.me/UkrzalInfo

Крім того, «Укрзалізниця» виділила на вокзалі окреме місце "Лікарям без кордонів" – тепер містяни можуть оперативно отримати там медичну допомогу.  

Голова Мінцифри Михайло Федоров у свою чергу повідомив, що до регіону відправлені 210 терміналів Starlink. Він наголосив, що це друга партія терміналів від Мінцифри. За допомогою першої запущено пʼять публічних Wi-Fi точок, якими вже скористались тисячі херсонців.  Міністр пообіцяв, що за два тижні на Херсонщині організують ще 60 Wi-Fi-точок з інтернетом.  

ЗСУ звільнили Херсон від російських агресорів 11 листопада. Після цього у місті ввели комендантську година, яка наразі діє з 19:00 до 06:30. У цей час в Херсоні проводяться стабілізаційні заходи, в тому числі по размінуванню території. 

Наразі у Херсоні відсутнє електропостачання, базові станції мобільного звʼязку працюють на генераторах та терміналах Starlink. Незважаючи на це, у регіоні з 15 листопада працюють два відділення "Укрпошти", в яких почали виплачувати пенсії.