27 березня
Завантажити ще

Укренерго закликало українців підготуватись до значних перерв в енергопостачанні

Укренерго закликало українців підготуватись до значних перерв в енергопостачанні
Фото: t.me/Ukrenergo

У вівторок, 15 листопада, Україна пережила найбільшу атаку в історії енергетики, від якої постраждали всі регіони України. Станом на ранок 16-го найскладніша ситуація на заході Україні, а також у центральному і північно-східних регіонах, повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький.

В результаті ворожого удару по всій Україні застосовуються графіки погодинних відключень, а також додатково – аварійні відключення.

За словами Кудрицького, графіки відключень дозволили запобігти повному знеструмленню країни.

- Енергетики відразу приступили до відновлення живлення споживачів та пошкоджених мереж та електростанцій. Ми працюватимемо цілодобово, щоб повернути світло, яке намагаються у нас відібрати рашисти. Водночас наступні декілька дні будуть важкими: наближається похолодання, і споживання електроенергії зростатиме, відповідно навантаження на мережі теж. Тому просимо з розумінням ставитися до відключень, які будуть впроваджуватися по мірі необхідності, а також не полишати звичку економно використовувати електроенергію, - наголосив Кудрицький.

Він додав, що РФ, скоріш за все, не зупиниться на зробленому. Та запевнив, що «Укренерго" має план реагування на різні ситуації, у тому числі й найгірші.

- Водночас українцям треба бути готовими до значних перерв в енергопостачанні та мати необхідний запас води, заряджені пристрої та павербанки, - додав Кудрицький.

РФ почала масовану атаку по Україні після 14-ї години дня. За даними Генштабу, ворог випустив більше 90 ракет Х-101 та “Калібр” і більш як десять ударних БпЛА. Біля 77 ракет були збиті силами ППО.