24 березня
Завантажити ще

В ООН оголосили, що на планеті вже вісім мільярдів людей

В ООН оголосили, що на планеті вже вісім мільярдів людей
Фото: UNICEF/Shehzad Noorani

У вівторок населення Землі, згідно з прогнозом ООН, сягне восьми мільярдів людей. Про це йдеться на сайті Організації Об'єднаних Націй. Планеті знадобилося 12 років, щоб її населення зросло на один мільярд.

– Ця віха – привід відзначити різноманітність та досягнення, беручи до уваги загальну відповідальність людства за планету, – сказав генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш.

Зростання населення ООН назвали “безпрецедентним”. Він обумовлений поступовим збільшенням тривалості життя людини завдяки покращенню громадської охорони здоров'я, харчування, особистої гігієни та медицини. Це також є результатом високих та стійких рівнів народжуваності у деяких країнах.

Згідно з прогнозом ООН, світові буде потрібно приблизно 15 років, щоб кількість людей досягла дев'яти мільярдів. Це буде до 2037 року. Таким чином, в ООН відзначили уповільнення темпів зростання населення.

Країни з найвищим рівнем народжуваності концентруються в найбідніших країнах, більшість із них знаходиться в Африці на південь від Сахари. У той самий час на країни з вищим доходом на душу населення припадає вищий рівень споживання матеріальних ресурсів і викид парникових газів. Проте в ООН вважають, що повільніше зростання населення могло б допомогти пом'якшити екологічні збитки у другій половині поточного століття.

Новини по темі: ООН населення Землі