28 травня
Завантажити ще

Біля станції "Академік Вернадський" встановили символічні покажчики на Херсон та Бучу

Біля станції
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Біля станції "Академік Вернадський" встановлено символічний покажчик на Херсон. Він виконаний у національних кольорах та показує відстань до звільненого бійцями ЗСУ міста (14 900 км). Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

- Табличку розмістили на спеціальному стовпі біля станції, де знаходяться покажчики різних населених пунктів, з яких родом наші полярники або які мають символічне для них значення. Зокрема, Київ, Черкаси, Харків, Вінниця, аргентинський порт Усвая, сусідня станція "Розера" тощо. Серед останніх – у квітні 2022-го, під час першого рейсу українського дослідницького судна "Ноосфера" до "Вернадського", моряки криголама додали знак рідного Ізмаїла. Відтепер в Антарктиці є покажчик на Херсон – на честь повернення міста додому, – розповіли українські вчені.

Полярники також встановили покажчик на Бучу, позначивши відстань від станції до ще одного міста-героя України. Цей знак вирішили встановити у день народження бучанця Євгена Прокопчука. Раніше він працював на станції сисадміном, але з перших днів повномасштабної війни пішов на фронт боронити Україну.

Українські вчені кажуть, що невдовзі збираються додати й назви інших міст, які сміливо протистояли російським окупантам, перш за все Маріуполь. Крім того, деякі покажчики будуть оновлені – наприклад, Вінницю та Одесу зроблять українською транслітерацією.

Фото
Фото
14 Листопада 202215:34