Завантажити ще

У Франції помер біженець, який прожив у паризькому аеропорту 18 років

У Франції помер біженець, який прожив у паризькому аеропорту 18 років
Фото: adme.media/svoboda-puteshestviya

У терміналі паризького аеропорту Руассі-Шарль де Голль помер іранський біженець Мехран Нассері, який прожив у цьому будинку 18 років. Про це повідомляє французький телеканал "BFMTV".

- Він помер природною смертю незадовго до полудня суботи у терміналі 2F. Витративши отримані за фільм гроші, він на кілька тижнів повернувся до аеропорту. За нього знайшли кілька тисяч євро, - повідомило джерело видання.

77-річний Мехран Нассері був громадянином Ірану. 1977 року його вислали з країни за участь в акціях протесту проти шаха Мохаммеда Реза. Іранець намагався шукати політичного притулку в європейських країнах, але всі його спроби не мали успіху. У 1981 році він отримав статус політичного біженця в Комісії ООН у справах біженців Бельгії, що дозволяло йому отримати дозвіл на проживання однієї з багатьох інших європейських країн.

В аеропорту Парижа Нассери оселився у листопаді 1988 року. Оскільки він приїхав легально, його не могли змусити залишити аеропорт. Під час свого 18-річного перебування в терміналі аеропорту Нассери проводив час за читанням, вів щоденник та вивчав економіку.

Історія Нассері привернула увагу голлівудського режисера Стівена Спілберга, який зняв у 2004 році фільм «Термінал» із Томом Генксом та Кетрін Зета-Джонс. За право використати його історію він отримав виплату і на якийсь час залишив аеропорт, але за кілька тижнів до своєї смерті повернувся в "пенати", які стали йому рідними.