20 березня
Завантажити ще

ООН: РФ не пропускає гуманітарні вантажі на окуповані території України

ООН: РФ не пропускає гуманітарні вантажі на окуповані території України
Фото: pixabay.com

Росія не допускає на тимчасово окуповану територію України гуманітарні місії та вантажі за допомогою, у тому числі від представників Організації об'єднаних націй. Про це заявила помічниця спікера генсека ООН Стефані Тремблей.

- Ми не маємо доступу через лінію зіткнення, - сказала вона. – При цьому гуманітарні місії продовжують розширювати свою діяльність та готують вантажі для доставки до районів, де ведуться активні бойові дії, а також до місць, які нещодавно перейшли під контроль України.

Тремблей зазначила, що за останні чотири тижні ООН та партнерські організації доставили шість гуманітарних конвоїв до районів Харківської та Херсонської областей. Лише нещодавно ці території стали доступними для міжнародних організацій.

– Везли воду, засоби гігієни, медикаменти, набори для перебування у сховищах узимку тощо. Останній із конвоїв був призначений для понад 7500 осіб у трьох громадах Херсонщини, – розповіла вона.

Тремблей не виключала, що необхідність у гуманітарних вантажах в Україні лише зростатиме у зв'язку з енергетичною кризою. Вона запевнила, що організація продовжує працювати, щоб збільшити обсяги екстреного водопостачання та санітарно-гігієнічних послуг. Тремблей додала, що, починаючи з лютого, гуманітарні організації змогли допомогти понад 5,7 млн людей в Україні.