2 жовтня
Завантажити ще

Перший морський дрон, який купила Україна, назвуть "Херсон"

Перший морський дрон, який купила Україна, назвуть
Фото: t.me/zedigital

Перший морський дрон, закуплений у рамках платформи United24, називатиметься "Херсон". Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

– Зібрано на перший морський дрон. Він називатиметься "Херсон"... Це унікальна та засекречена українська розробка. У вартість входить: дрон, оснащений системою автопілотування, відеопідсистемами, у тому числі нічного бачення, спеціальним зв'язком, захищеним від впливу ворожих засобів РЕБ, резервними модулями зв'язку та бойовою частиною. А також – наземна автономна станція управління, система транспортування та зберігання, центр обробки даних та кілька особливих сюрпризів для наших ворогів, – розповів він.

Федоров також розповів, що кожну п'яту ракету Росія запускає із кораблів. А тому морські дрони такі важливі для українських військових. Кошти збираються на 100 морських дронів українського виробництва. Один апарат коштує 10 мільйонів гривень. За словами Федорова, такі безпілотники можуть суттєво змінити ситуацію в акваторії Чорного моря.