Завантажити ще

NASA успішно запустили на орбіту надувну "тарілку" для майбутніх місій на Марс

NASA успішно запустили на орбіту надувну
Фото: twitter.com/NASA

Вранці 10 листопада фахівці NASA запустили на орбіту і успішно повернули на Землю спеціальний "надувний" апарат, схожий на літаючу тарілку. На орбіті він надувся, увійшов в атмосферу і приводнився на парашуті у Тихому океані. Експеримент має випробувати нову технологію, яка в майбутньому допоможе доставляти на Марс вантажі масою до 40 тонн. Про це повідомили у NASA.

Ракету Atlas 5 запустили з бази Ванденберг ВВС США у Каліфорнії. На борту як додаткове навантаження був встановлений експериментальний надувний екран Low-Earth Orbit Flight Test of Inflatable Decelerator (LOFTID). Цей демонстратор був створений для перевірки нових технологій посадки важких автоматичних та пілотованих місій на Марс, Венеру, Титан або для виведення з навколоземної орбіти вантажів.

- Наразі можливості посадки апаратів на Марс обмежені розмірами гальмівних екранів, що допомагають посадковим апаратам входити в атмосферу планети, але не можуть перевищувати діаметр обтічника ракети (близько 5 м), які їх запускають. На сьогоднішній день існуючі технології входу в атмосферу дозволяють садити на Марс апарати масою не більше 1,5 тонни. Використання при вході в атмосферу надувних гальмівних екранів значно більших розмірів здатне значно підвищити їхню ефективність, а значить, масу апаратів, що спускаються, - пояснив керівник місії LOFTID Джо дель Корсо.

Застосування надувних гальмівних екранів є особливо перспективним при вході в атмосферу Марса, щільність якого становить лише 1% від земної. Застосування при висадці на Марс надувних гальмівних екранів дозволить збільшити масу апаратів, що спускаються, до 20-40 тонн, що вкрай актуально у разі підготовки в майбутньому пілотованих експедицій на цю планету.

Новини по темі: супутник Космос