22 червня
Завантажити ще

Радіодиктант єдності писали на передовій, в Антарктиді та поїзді Київ - Краматорськ

Радіодиктант єдності писали на передовій, в Антарктиді та поїзді Київ - Краматорськ
Фото: facebook.com/44art.br

Радіодиктант національної єдності-2022 писали чиновники, полярники, військовослужбовці та пасажири "Укрзалізниці". Про свою участь в акції до Дня української мови та писемності вони розповідали у соціальних мережах.

Полярники зі станції "Академік Вернадський" долучилися до акції навіть попри те, що в Антарктиді була шоста ранку. Вони розповіли, що текст було писати не просто через складну пунктуацію і емоційну насиченість.

- Цьогорічна тема – твій дім – дуже особлива для кожного зимівника. Понад рік ми знаходимося неймовірно далеко від рідних домівок і сумуємо за ними, переживаємо за близьких людей, а надто зараз, коли в Україні повномасштабна війна й вони постійно під обстрілами, – сказав очільник експедиції Юрій Отруба.

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Фото: facebook.com/AntarcticCenter

"Укрзалізниця" запропонувала написати диктант пасажирам швидкісного Інтерсіті+, який вранці їхав із Київа до Краматорська. Пасажирам видали папір та ручки.

Фото: t.me/UkrzalInfo

Фото: t.me/UkrzalInfo

Радіодиктант також написали глава Закарпатської ОВА Віктор Микита (разом із школярами) та мер Ужгорода Богдан Андріїв (разом з працівниками міської ради). Голова представництва Європейського союзу в Україні Матті Маасікас зізнався, що захоплюється традицією, яка процвітає навіть у вкрай складних умовах.

Фото: t.me/zakarpatskaODA

Фото: t.me/zakarpatskaODA

Фото: rada-uzhgorod.gov.ua

Фото: rada-uzhgorod.gov.ua

Фото: twitter.com/MattiMaasikas

Фото: twitter.com/MattiMaasikas

Про участь у радіодиктанті також повідомили Посольство України в Таїланді та 44 окрема артилерійська бригада імені гетьмана Данила Апостола. Військовослужбовці писали диктант на передовій.

Ведучий радіодиктанта розплакався

Ведучий Роман Коляда не зміг стримати сліз після фінальної перевірки тексту. Його колега Інна Москвіна зазначила, що дім Коляди був майже повністю зруйнований російськими окупантами. За словами Москвіної, її дім, як у тексті, був "пошрамований і беззахисний під час великої біди".

Цього року диктант мав назву "Твій дім", його написала письменниця та режисерка Ірина Цілик. Текст прочитала актриса Ада Роговцева. Повний текст диктанту опублікують 11 листопада об 11:00 на сайті Українського радіо. Для того, аби роботу перевірили фахівці, її потрібно сфотографувати та надіслати до 11:00 10 листопада на адресу [email protected] або через електронну форму на сайті ukr.radio.

Радіодиктант національної єдності щороку відбувається у День української писемності та мови. Перший радіодиктант країна писала за ініціативи Українського радіо у 2000 році.

Новини по темі: Українська мова