30 вересня
Завантажити ще

Харківських і донецьких левів доправили до Іспанії, але тварини досі у стресі

Харківських і донецьких левів доправили до Іспанії, але тварини досі у стресі
Фото: кадр з https://tsn.ua/exclusive/

До Валенсії прибули леви з України. Екс-жителі Харкова та Донеччнини оговтуються після пережитого та оглядають нове місце проживання. Як повідомляє ТСН, тварини прибули покалічені, закатовані та з контузіями після вибухів. Багато з них пережили голод в окупації. 

- Тварини дуже нервували, у кожного з них є проблеми, в стресі вони продовжують себе ранити, - пояснюють зоозахисники.

У більшості тварин дорога в безпеку почалася ще пів року тому, коли з окупованого Харкова, Донеччини волонтери звозили їх до притулку на Київщині. У цей час левів доглядала волонтер Наталя  - усі врятовані хлопці у неї Льови, дівчата- Доці.

Серед евакуйованих -  лев Брецель з Донеччини. Ошалілий від вибухів та пострілів, він виходив із вольєру на вулицю тільки, коли нікого не було поруч.  Він приїхав до Київщини із контузією та пораненнями. Не встиг оговтатися у притулку, як регіон знову «накрило» ворожими снарядами.  В стресі лев бився головою об вольєр, доки увесь не вкрився ранами.

Наразы Брецель оговтується у великому вольєрі в Іспанії, але поки що місця собі не знаходить.

- Тварини нарешті відпочивають у новому домі. Ще необхідно багато часу, аби вони тут заспокоїлися.  Нам доведеться як слід їх перевіряти, спостерігати за їхнім здоров’ям, але нарешті ми можемо сказати, що тварини у безпеці, - переконують волонтери.

Частина з вивезених з України левів ще в дорозі до притулків Франції чи Південноафриканської республіки. Частину прихистили в Польщі. Там залишився і ведмідь Ямпіль, якого українські військові помітили під час боїв на Донеччині. Колишні власники кинули його напризволяще помирати під російськими снарядами.  Наразі Ямпіль оклигує у притулку Познані.