14 листопада
Завантажити ще

Місимо тісто, робимо «млин» і менше куримо: як повернути до життя крижані руки

Місимо тісто, робимо «млин» і менше куримо: як повернути до життя крижані руки
Фото: Аріта на Pixabay

То без опалення, то без світла ми відчайдушно мерзнемо, але ще навіть не зима.

І окрема неприємність – вічно крижані руки, що завдають масу незручностей. Але так ми влаштовані: потрапляючи в холодні умови, розумний організм зосереджується на життєво важливих органах, до яких руки, на жаль, не відносяться, і постачають кров'ю насамперед їх. Впливає на ситуацію і стрес, і хронічно поганий сон, що погіршує кровообіг. Нам залишається лише власними зусиллями намагатися вдихнути тепло у свої «не важливі», але такі потрібні кінцівки.

П'ять способів повернути рукам тепло

1. Зігрівальні вправи

Підійдуть будь-які активності, які допомагають розганяти кров, і добре це робити від плечового пояса, а не просто ворушити пальцями рук. Наприклад:

  • кругові рухи прямими руками вперед і назад;
  • обертання "3 в 1": кругові рухи плечима вперед і назад, руки опущені вниз; руки розведені убік, кругові обертання ліктьовими суглобами вперед і назад; кругові обертання кистями рук, стиснутими в кулаки;
  • з'єднати руки у замок і випрямити пальці, потім вигнути пальці вниз, а зап'ястя вивести нагору;
  • з'єднати долоні, потім максимально розвести пальці убік, витримати 5 секунд, міцно схрестити пальці, стиснувши руки на 5 секунд;
  • протягом хвилини енергійно потерти долоні, потім імітувати миття рук, роблячи це з відчутним тиском;
  • розтирання пальців зверху вниз та назад;
  • стиснення невеликого м'якого м'ячика або кистьового еспандера кожною рукою по черзі по 10 разів.

2. Масаж долонь та пальців

Один із найпростіших і до того ж приємних способів «оживити» кровообіг у руках. А якщо робити такий масаж одне одному, то це ще й позитивний психологічний ефект.

Основна умова – використовувати креми чи масла, щоб не пошкодити тонку шкіру рук. Якщо вони будуть зі зігріваючим ефектом – чудово. Якщо масла для масажу немає, підійде будь-яка рослинна олія – від соняшникової до кукурудзяної або лляної. У розігріту на водяній бані олію можна додати пару крапель будь-якої ефірної олії - м'яти, лимона, розмарину. Олією чайного дерева краще не захоплюватися, якщо шкіра рук дуже суха.

Сама техніка доволі проста: погладжування, поплескування, втирання крему та розминання кожного пальця. Масажувати потрібно круговими рухами, розминаючи кожен суглоб окремо. Робити це великими пальцями, знизу вгору і назад по 3-5 разів. Не забувати про ділянки між пальцями та тильну сторону долонь. Після масажу рекомендується нанести живильний крем і хоч б 10 хвилин нічого не робити.

Масаж – відмінний засіб для відновлення кровообігу. Фото: andreas160578 із сайту Pixabay

Масаж – відмінний засіб для відновлення кровообігу. Фото: andreas160578 із сайту Pixabay

3. Використання тепла власного тіла

Одними з найнадійніших місць, де тепло зберігається найкраще, є пахви та ділянка між стегон. Крім того, руки швидко нагріються, якщо на них сісти, але тут потрібно враховувати власну вагу – вона не повинна зупинити циркуляцію крові. Ну і, нарешті, не забуваємо про кишені: в компанії тканини і тепла від тіла заледенілі руки можна швидко привести до тями.

4. Правильний одяг для рук

І не тільки для них, адже від того, як ми одягнені, залежить і швидкість замерзання рук. Вузький одяг, шкарпетки, спідня білизна можуть порушувати кровообіг, і рукам, до яких кров і так насилу «доходить», не вистачатиме тепла. Крім того, для їхнього обігріву важливо, щоб добре одягнена була зона грудей і плечей, тому накинута вовняна шаль працює і на тепло рук.

Щодо одягу для пальців, рукавиці, які гріють краще за рукавички, не найкращий варіант для холодного будинку, хіба що є можливість зовсім нічого не робити руками. І тут на допомогу приходять мітенки – рукавички з пальцями, в яких точно можна працювати за комп'ютером. Найтепліші – з ангорою, козячим пухом, з вовни, з мериносу.

5. Обігрівальні пристрої для рук

Вибір цієї продукції в інтернет-магазинах не такий широкий, як для зігрівання ніг, але варіанти є.

  • USB-рукавиці з підігрівом: акрилові рукавички з USB-кабелем, які при підключенні нагріваються за три хвилини до 40-50 градусів.
  • Муфта з підігрівом: у мирні часи нею обігрівалися переважно любителі зимової риболовлі, зараз це армійський товар. Флісову сумку з отворами для рук можна надягати на шию або пояс, до джерела енергії підключається за допомогою USB. До 25 градусів нагрівається протягом однієї хвилини, усередині теплий наповнювач.
  • Рукавички з підігрівом на акумуляторах: це як електропростирадло, тільки для одних рук, хоча виглядає як атрибут Людини-Павука. Дорога та солідна річ для найвідчайдушніших мерзляків, адже розігрівається вона до 50 градусів. У найсучасніших моделях три температурні режими, кнопка «вкл» та «викл» зі світловим індикатором, можливість користуватися смартфоном, не знімаючи рукавичок, та чотири години підігріву при повному заряді батареї.
  • Вкладиші з підігрівом для рукавичок: складається з нагрівального елемента із найтонших карбонових волокон. Зігріває інфрачервоним теплом, обігріваються і пальці, і долоня. У кожному пальці рукавички міститься певний сегмент нагрівального елемента, кабель виводиться з рукавички, джерело живлення – Power Bank або батарейки - кладеться в кишеню. За 2-3 хвилини розігрівається до 40 градусів, від батареї працює близько п'яти годин.
  • Одноразові грілки для рук: вміщується в рукавиці або рукавички, протягом 15-10 хвилин нагрівається до 45-60 градусів. Варіанти тривалості зігрівального ефекту – 6 або 16 годин.
  • Кишенькові багаторазові грілки: нагрівається до 54 градусів, але гріє лише протягом півтори години, відновлюється за допомогою кип'ятіння.
  • Хімічні грілки: активуються киснем, використовуються один раз, зберігають тепло в рукавичці протягом 8 годин.
  • Електричні ручні грілки: плюшева муфта, що працює від розетки, після 10 хвилин зарядки годину-півтори вона працюватиме.
  • Гелеві грілки: при натисканні на металеву кнопку гель стає твердим та нагрівається до 60 градусів. Тримає температуру протягом години, потім знижується. Багаторазового використання, відновлюється після 10-хвилинного перебування в окропі.
  • Пакет для рук, що самонагрівається: активізується киснем при відкритті упаковки, за 10 хвилин прогрівається до 55 градусів, зберігаючи цю температуру протягом 10 годин.

Електрична грілка для рук – у вигляді подушечки. Зручно класти поруч із клавіатурою. Фото: rozetka.com.ua

Електрична грілка для рук – у вигляді подушечки. Зручно класти поруч із клавіатурою. Фото: rozetka.com.ua

До речі

Зігрітися можна і підручними засобами

В умовах холодної квартири найвірніший спосіб не відморозити руки - щось ними робити, тому домашнє господарство може виявитися ефективнішим за будь-яку гімнастику. Місити тісто, різати овочі для борщу, ліпити вареники, квасити капусту, в'язати чи вишивати, мити посуд чи чистити раковину, але тільки в теплій воді – домашніх варіантів насправді маса.

Інша річ, якщо робота змушує по 8 годин сидіти за комп'ютером, і на домоводство немає ні часу, ні можливості. «Сиділкам» від розумової праці залишається лише регулярно вставати, щоб рухатися, та нескінченний чай. До речі, якщо організм його вже не приймає, можна одну і ту ж склянку води кип'ятити протягом дня і гріти об гарячу чашку руки.

Зловживати з триманням рук на обігрівачі або батареї не рекомендується – від цього пересушується їхня тонка шкіра. Хоча за відсутності світла та опалення і цей варіант не є актуальним.

Відновити циркуляцію крові можна за допомогою теплих ванн для рук, після чого надіти заздалегідь прогріті рукавички. А можна згадати бабусин спосіб з нагрітою крупою або сіллю, коли в бавовняний мішечок або шкарпетку насипається добре розігріта в мікрохвильовій печі або на сковороді гречка, рис, овес, квасоля або горох. Підійде і сіль, і насіння, і навіть пісок. Мішечок можна прикладати до змерзлих рук, періодично підігріваючи його до гарячого.

До речі, серед показань для зігрівання рук – імбирний і обліпиховий чай, а от куріння та кофеїн добре б зменшити, оскільки вони звужують кровоносні судини та знижують приплив крові до рук.