Завантажити ще

NASA запустило до МКС ракету-носій з українськими комплектуючими

NASA запустило до МКС ракету-носій з українськими комплектуючими
Фото: mspu.gov.ua

NASA запустило ракету-носій з українськими комплектуючими. Про це 7 листопада повідомили Державне космічне агентство та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості. 

Ракета-носій середнього класу «Антарес» американської компанії Northrop Grumman вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus. На борту Cygnus 3729 кг вантажу для Міжнародної космічної станції. Старт відбувся із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія).

- Ракета-носій «Антарес» складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробило ДП «КБ «Південне» та виготовило ДП «ВО ПМЗ» (Південний машинобудівний завод. - Авт.) у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), ТОВ «ЧЕЗАРА ТЕЛЕМЕТРІЯ», «РАПІД» (Чернігів) та iншими на замовлення корпорації Northrop Grumman (США), - розповіли в міністерстві.

Фахівці КБ «Південне» в режимі реального часу здійснювали технічну підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації.

- Запуск Antares вкотре доводить, що Україна космічна держава. Наша країна не стоїть на місці, знаходить нових партнерів та продовжує допомагати світу вивчати космос і проводити корисні для людства експерименти. Я впевнений, що попереду ще багато цікавих проєктів де ми себе гідно покажемо, - сказав голова космічного агентства Володимир Тафтай.

У своєму фейсбуці Тафтай написав, що це “супер новина для космічної галузі України”.

Стикування Cygnus з МКС заплановано на 9 листопада. На борту корабля дослідницькі матеріали, приладдя для екіпажу та обладнання. Компанія Northrop Grumman заявила, що цей рейс є найважчою доставкою і включає додаткові 20 кг через оптимізацію корисного навантаження.