Завантажити ще

NASA: Повне місячне затемнення 8 листопада стане останнім до 2025 року

NASA: Повне місячне затемнення 8 листопада стане останнім до 2025 року
Фото: nasa.gov

У 2022 році світ зможе вдруге помилуватися повним місячним затемненням, яке відбудеться 8 листопада. Це явище стане останнім до 2025 року. Про це повідомляється на сайті NASA.

- Повні місячні затемнення відбуваються в середньому приблизно раз на 1,5 роки. Хоча цього року Місяць надає широкі можливості для спостереження за затемненням, глядачі повинні скористатися листопадовим затемненням, тому що наступне повне місячне затемнення не відбудеться до 2025 року, - розповів астрофізик із Центру космічних польотів імені Маршалла НАСА у Хантсвіллі Альфон.

Як зазначили в агентстві, частину цього явища буде видно у Східній Азії, Австралії, Тихому океані та Північній Америці. Попереднє повне місячне затемнення відбулося у травні цього року.

Повне місячне затемнення відбувається, коли Земля відкидає на Місяць повну тінь. Під час повного місячного затемнення Місяць та Сонце знаходяться на протилежних сторонах Землі. Місяць здійснює повний оберт навколо Землі кожні 27 днів, але місячні затемнення відбуваються зрідка, оскільки орбіта Місяця навколо Землі нахилена щодо орбіти Землі навколо Сонця, внаслідок чого Місяць часто проходить над або під тінню Землі. Місячні затемнення можливі лише тоді, коли орбіти вирівняні так, що Місяць знаходиться прямо за Землею по відношенню до Сонця.

Новини по темі: Луна НАСА Затемнення Сонце