Завантажити ще

На станції «Академік Вернадський» новий сніговий рекорд: майже 3,5 метри

На станції «Академік Вернадський» новий сніговий рекорд: майже 3,5 метри
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Полярники, що знаходяться на українській станції « Академік Вернадський », зафіксували новий сніговий рекорд. Рівень снігу вже досяг 345 сантиметрів, що майже на півметра більше ніж максимум минулого року. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

Вчені зазначають, що зафіксовані у грудні 2021 року три метри снігового покриву також були рекордними. Вони перевищили показник 2,65 метра, зафіксований у 2016 році. Зазвичай максимальна річна висота снігового покриву біля станції була не більше 2 метрів. Тепер же насипало майже 3,5 м, водночас деякі кучугури біля "Вернадського" сягають 6 метрів.

– Оскільки тут переважає вітряна погода, то глибина снігового покриву розподіляється нерівномірно. Є оголені скелі, на які сніг так і не ліг, а є ділянки, особливо біля станції, що виступають на перешкоді на шляху вітру, де кучугури під 6 метрів. Офісну частину "Вернадського" (вона нижче) замело з двох сторін, утворивши якийсь сніговий перехід: можна і не оминати будівлю, просто перейти по даху. Так, до речі, й роблять деякі пінгвіни, – розповіла метеоролог 27-ї української антарктичної експедиції Анжеліка Ганчук.

Вчені прогнозують, що рівень снігу й надалі зростатиме. Нинішня зима виявилася рекордно теплою: середня температура була лише трохи вищою від мінус двох градусів Цельсія. Ганчук пояснює, що через теплу зиму в атмосфері утримується більше вологи, що призводить до більш інтенсивних опадів. Яким буде цьогорічний рекорд снігового покриву, стане зрозуміло в грудні.

Фото
Фото
05 Листопада 202213:42