Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

На Рівненщині безробітних почали залучати до суспільно-корисних робіт

На Рівненщині безробітних почали залучати до суспільно-корисних робіт
Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA

В Рівненській області тергромади області та військові тепер зможуть залучати жителів до виконання роботи, яка потрібна на їхній території. Як повідомив голова Рівненської ОВА Віталій Коваль, відповідне розпорядження він підписав 2 листопада.

За участь у роботі зареєстровані в обласному центрі зайнятості безробітні отримуватимуть кошти в сумі мінімальної заробітної плати – 6700 грн.  Також покриватиметься єдиний соціальний внесок на державне страхування і оплачуватимуться перші 5 днів тимчасової непрацездатності в межах строкового трудового договору.

Крім того, фінансуватиметься проїзд в межах регіону до місця виконання суспільно-корисних робіт та у зворотному напрямку.

Коваль нагадав, що мова йде про:

  • Виконання робіт, які мають оборонний характер. Наприклад, облаштування та укріплення блокпостів, заготівля дров для військових, вирубка дерев для формування окопів, виготовлення маскувальних сіток тощо.
  • Участь в укріпленні дамб, розчищенні автодоріг від завалів та снігу. Залучатимуться до розвантаження гуманітарної допомоги, облаштування укриттів, сільськогосподарських робіт та інших потреб.
  • Для розбору завалів і робіт з відновлення житлових будинків та інших приміщень, пошкоджених внаслідок російської агресії.

- Час професійних безробітних, які місяцями стоять на обліку в службах зайнятості без працевлаштування, минув. Сьогодні або воюєш, або працюєш. Кожен має робити для перемоги максимум там, де він є. І державні виплати за виконання суспільно-корисних робіт – це можливість долучитися до перемоги на трудовому фронті, - наголосив Коваль.

Він додав, що наразі на Рівненщині зареєстровано 7,5 тисячі безробітних. Серед них є і волонтери, які виконують подібні суспільно-корисні роботи безкоштовно, і внутрішньо переміщені особи, які шукають можливості заробітку. І також жителі області, у громадах яких скрутно із працевлаштуванням.