Завантажити ще

ООН: Українське зерно врятувало від голоду майже 100 мільйонів людей

ООН: Українське зерно врятувало від голоду майже 100 мільйонів людей
Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Експорт продовольства та добрив Чорним морем зміг вплинути на зниження вартості основних продуктів харчування у світі та врятувати від крайньої бідності близько 100 млн осіб. Про це заявив представник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік, повідомляє прес-служба генерального секретаря ООН.

-Індекс цін Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН знижувався сім місяців поспіль. Згідно з нашими оцінками на основі моделі Міжнародного валютного фонду, зниження цін на основні продукти харчування врятувало непрямим чином близько 100 млн осіб від бідності, - сказав він.

Також представник генсека повідомив, що ООН розуміє складнощі на шляху продовження домовленостей про експорт зерна. При цьому він упевнений, що їх можна подолати.

- Початкова тривалість угоди щодо спрощення експорту зерна та добрив з України становить 120 днів і може бути автоматично продовжено 19 листопада, якщо жодна із сторін не заперечуватиме. Ми закликаємо всі сторони докласти всіх зусиль, щоб відновити Чорноморську зернову ініціативу та реалізувати обидві угоди у повному обсязі, - сказав Дюжаррик.

26 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що незважаючи на досягнуту "зернову угоду" , Росія продовжує уповільнювати перебіг суден, які прямували в Україну для експорту зерна в інші країни. Загальна кількість заблокованих кораблів уже сягнула 175.