Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

ДТЕК готує новий графік відключень електропостачання. Кияни будуть без світла до шести годин

ДТЕК готує новий графік відключень електропостачання. Кияни будуть без світла до шести годин
Фото: MOHAMMAD PONIR HOSSAIN/REUTERS

Графіки віялових відключень електроенергії для Києва переглянуть і, скоріше за все, збільшать тривалість обмежень. Як пише РБК-Україна з посиланням на виконавчого директора ДТЕК Дмитра Сахарука, час відключення збільшать до шести годин.

- Я думаю, що за день-два ми зможемо показати графіки, вони не будуть приємними. Кількість годин, протягом яких потрібно буде залишатися без світла, на жаль, має бути збільшена, - заявив Сахарук в ефірі телемарафону. 

Він додав, що кількість годин без світла може перевищувати чотири години і сягати п'яти чи навіть шести годин. При цьому ДТЕК буде намагатися робити так, щоб ротація відбувалася частіше.

- Тобто, можливо, частіше вимикалися, але на менший період часу. З цим є також певні технічні складності - в Києві десятки тисяч будинків, і їх вимкнути і включити назад - теж велика робота, - пояснив виконавчий директор ДТЕК.

В той же час він зазначив, що з пункту управління вимикаються далеко не всі будинки - багато з них необхідно вимикати комбригадою. Через це виникають складності, щоб це робити часто і відповідно до графіку. У зв'язку з цим усі будинки в Києві вимкнути неможливо через те, оскільки не всі об'єкти критичної інфраструктури мають окремі будівлі.

- Є будинки, які не можна вимикати через те, що в них є об'єкти критичної інфраструктури, вони вмонтовані просто в будинок. Наприклад, зв'язок, склад зберігання вакцини, сервери провайдерів, інші елементи інфраструктури - водопостачання, теплопостачання. Тому всі будинки вимкнути неможливо, тому що не буде зв'язку, води, тепла, не буде працювати телебачення. Але зменшити кількість будинків, які залишаються недоторканними, ми намагаємося, - підсумував Сахарук.

В яких регіонах відключають світло

За даними «Укренерго», обмеження електропостачання для промислових споживачів вводиться в усіх регіонах України.  Крім цього, в Центральному регіоні (Київ, Київська, Чернігівська, Черкаська та Житомирська області) додатково надано обсяги для застосування графіків обмеження потужності для промислових споживачів.

У ДТЕК додали, що вимушені обмеження також стосуватимуться побутових споживачів у Центральному (Київ, Київська, Чернігівська, Черкаська та Житомирська області) та Північному (Сумська, Харківська та Полтавська області) регіонах країни, мережі яких найбільше постраждали цього тижня.